profilki

Strony

poniedziałek, 1 czerwca 2020

GŁOSOWANIE NA ULUBIONEGO CZŁONKA BELGIJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Znalezione obrazy dla zapytania: belgian royal family 2019 CHRISMAS
Belgian Royal Palace
The King | The Belgian Monarchy
monarchie.be

Philippe Léopold Louis Marie urodził się 15 kwietnia 1960 roku jako książę Belgii i pierwsze dziecko króla
 Alberta II i królowej Paoli. W latach 1993-2013 książę Brabancji. W 1999 roku poślubił Mathilde d’Udekem d’Acoz, z którą ma czwórkę dzieci. Od 2013 roku król Belgów.
New Official Photos of King Philippe and Queen Mathilde
therealmyroyals.com

 Mathilde Marie Christine Ghislaine d’Udekem d’Acoz urodziła się 20 stycznia 1973 roku. w 1999 roku poślubiła ówczesnego księcia Brabancji i otrzymała tytuł księżnej Brabancji. W raz z Philippe ma czwórkę dzieci. Od 2013 roku analogicznie do męża królowa Belgów.
Princess Elisabeth of Belgium's 18th birthday portraits released ...
us.hola.com
 
Élisabeth Thérèse Marie Hélène urodziła się 25 października 2001 roku jako księżniczka Belgii. 
Jest najstarszym dzieckiem pary królewskiej.Od 2013 roku księżna Brabancji jako następczyni tronu. Belgian Monarchy publishes new photo of Prince Gabriel on his 16th ...
monarchie.be

Gabriel Baudouin Charles Marie urodził się 20 sierpnia 2003 roku jako książę Belgii.
Gabriel jest drugim dzieckiem i pierwszym synem króla Philippe i królowej Mathilde.
Zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji do tronu.Prince Emmanuel of Belgium | Unofficial Royalty
unofficialroyalty.com

Emmanuel Léopold Guillaume François Marie urodził się 4 października 2005 roku jako książę Belgii.
Książę jest trzecim dzieckiem i drugim synem pary królewskiej.
Zajmuje trzecie miejsce w linii sukcesji do tronu.Happy 11th Birthday to Princess Eléonore of Belgium April 16, 2019 ...
pinterest

Eléonore Fabiola Victoria Anne Marie urodziła się 16 kwietnia 2008 roku jako księżniczka Belgii.
Eleonore jest czwartym dzieckiem i drugą córką króla Philippe i królowej Mathilde.
Zajmuje czwarte miejsce w linii sukcesji do tronu.Belgium′s King Albert II announces abdication | News | DW | 03.07.2013
dw.com

Albert Félix Humbert Théodore Christian Eugène Marie urodził się 6 czerwca 1934 roku jako książę Belgii. Dzień po urodzeniu otrzymał tytuł Księcia Liège.
Urodził się jako trzecie dziecko i drugi syn  króla
 Leopolda III i królowej Astrid.
W 1959 roku poślubił Paolę Ruffo di Calabria z którą ma troje dzieci króla Philippe, księżniczkę Astrid  i księcia Laurenta. Ma także nieślubną córkę Delphine Boël.
W 1993 roku po śmierci brata został królem Belgów jako Albert II. Abdykował w 2013 roku.Queen Paola stroke: Belgium royal has stroke - symptoms and signs ...
Daily Express

Donna Paola Margherita Maria Antonia Consiglia urodziła się 11 września 1937 roku jako księżniczka Ruffo di Calabria. W 1959 roku  poślubiła ówczesnego księcia Linge Alberta i otrzymała wówczas tytuł księżnej Belgii oraz księżnej Linge. Jest matką obecnego króla Philippe, księżniczki Astrid i księcia Laurenta. W 1993 roku analogicznie do męża otrzymała tytuł królowej małżonki. Jej mąż abdykował w 2013 roku.HRH Princess Astrid of Belgium Visits the Scandinavian School ...
The Royal Corespondent

Astrid Joséphine-Charlotte Fabrizia Elisabeth Paola Marie urodziła się 5 czerwca 1962 roku jako księżniczka Belgii i drugie dziecko króla Alberta i królowej Paoli. W 1984 roku wyszła za arcyksięcia Lorenaza i od tamtej pory nosi także tytuł arcyksiężnej Austrii-Este wraz z Lorenzem ma piątkę dzieci. Zajmuje piąte miejsce w linii sukcesji do belgijskiego tronu.


Prince Lorenz of Belgium, Archduke of Austria Este - Alchetron ...
Alchetron

Lorenz Otto Carl Amadeus Thadeus Maria Pius Andreas Marcus urodził się 16 grudnia 1955 roku jako arcyksiążę Lorenz z Austrii-Este. W 1984 roku poślubił księżniczkę Astrid, z którą ma piątkę dzieci. Od 1995 roku dekretem króla Alberta II nosi także tytuł księcia Belgów.


Prince Laurent: €46,000 blow for Belgium's 'cursed prince' - BBC News

Laurent Benoît Baudouin Marie urodził się 19 października 1963 roku jako książę Belgii. Jest trzecim dzieckiem króla Alberta i królowej Paoli. W 2003 poślubił Claire Coombs z która ma trójkę dzieci.
Zajmuje trzynaste miejsce w linii sukcesji do tronu.


Princess Claire Of Belgium Stock Pictures, Royalty-free Photos ...

Claire Louise Coombs urodziła się 18 stycznia 1974 roku.
W 2003 roku wyszła za księcia Laurenta i od tamtej pory nosi tytuł księżnej Belgii. Wraz z księciem Laurentem ma trójkę dzieci księżniczkę Louise oraz bliźnięta księcia Nicolasa i Aymerica.

8 komentarzy:

 1. Ciężki wybór, bardzo lubię parę królewską i ich dzieci.

  Przepraszam, bo chyba przegapiłam, ale gdzie były wyniki na ulubionego członka Duńskiej Rodziny Królewskiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałam i zauważyłam że ich nie opublikowałam. W taki wypadku opublikuje je razem z wynikami tej ankiety.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

   Usuń
 2. Ja głosuję na Królową Matyldę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wyjątkiem Laurenta i Alberta II ogromnie cenię wszystkich członków rodziny, także przepraszam, ale nie jestem w stanie wybrać jednej osoby, dlatego powstrzymam się od głosowania. Jednak wyników jestem ogromnie ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybieram księżniczkę Elisabeth, wydaje mi się słodką i inteligentną dziewczyną. Natomiast w kategorii najmniej lubiany nominuję Alberta - za totalny brak honoru w sytuacji z nieślubną córką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie Królowa Mathilde - wydaje mi się być sympatyczną, uśmiechniętą i miłą osobą. Bardzo ją lubię, jest jednym z moich ulubionych członków rodzin królewskich :)

  OdpowiedzUsuń