profilki

Strony

środa, 3 czerwca 2020

ROYALSI W POLSCE CZĘŚĆ 3

monarchie.lu

W maju 2014 Polskę odwiedzili Wielki Książę Luksemburga Henri i Wielka Księżna Luksemburga Maria Teresa, zostali przyjęci przez Prezydenta Komorowskiego i jego żonę. 

gouvernement.lu

Złożyli także wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza, spotkali się także z przewodniczącą parlamentu Ewą Kopacz i Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, rozmawiali także z premierem Donaldem Tuskiem. 
gouvernement.lu
gouvernement.lu

Pierwszy dzień wizyty zwieńczył oficjalny obiad wydany przez polską parę prezydencką na cześć luksemburskich gości.
gouvernement.lu


Drugiego dnia wizyty książę Henri wziął udział w otwarciu forum
 polsko-luksemburskiej gospodarki.

gouvernement.lu

 Następnie para wielkoksiążęca razem z polską parą prezydencką odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich zbudowanego na Getcie Warszawskim, zwiedzili także Zamek Królewski i warszawską starówkę. 

gouvernement.lu

gouvernement.lu

Drugi dzień wizyty zwieńczyła pożegnalna kolacja wydana przez gospodarzy w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich.
gouvernement.luTrzeciego dnia wizyty Henri i Maria Teresa przybyli do Krakowa.

gouvernement.lu

Książę po przylocie udał się do ratusza, by spotkać się z Prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, następnie złożył wizytę w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, spotkał się z wicekanclerzem, tymczasem księżna Maria Teresa zwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na krakowskich Łagiewnikach, następnie dołączył do niej książę i już razem odwiedzili kościół Mariacki, po odbyciu wizyt zwiedzali Wawel i rozmawiając z mieszkańcami Krakowa, zrobili także z nimi pamiątkowe zdjęcia.

gouvernement.lu

gouvernement.lu

Kolejnymi członkami Luksemburskiej Rodziny Wielkoksiążęcej byli dziedziczna para książęca Guillaume i Stephanie, wzięli oni udział w obchodach 70.rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu w styczniu 2015.3 lata później wielki książę Henri był w Katowicach na konferencji klimatycznej.

onet


A 2 lata później luksemburską rodzinę wielkoksiążęcą na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau reprezentował wielki książę Henri. Dwa lata wcześniej był w Katowicach na konferencji klimatycznej.---

Poprzednie części serii gościnnej przygotowanej przez Olę:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz