profilki

Strony

poniedziałek, 22 czerwca 2020

GŁOSOWANIE NA ULUBIONEGO CZŁONKA MONAKIJSKIEJ RODZINY KSIĄŻĘCEJ


Q&A with Monaco's Prince Albert II on oceans, climate change - Los ...
Los Angeles TimesAlbert Alexandre Louis Pierre urodził się 14 marca 1958 roku jako książę Monako i drugie dziecko księcia Rainiera i księżnej Grace. W 1992 roku został po raz pierwszy ojcem ze związku z Tamarą Jean Rotolo, na świat przyszła wówczas dziewczynka Jazmin Grimaldi.
W 2003 roku księciu urodziła się druga córka Alexandre Grimaldi-Coste tym razem ze związku z Nicole Coste.
W 2005 po śmierci ojca objął panowanie jako Albert II.
W 2011 poślubił Charlene Wittstock, z którą ma dwójkę dzieci.

H.S.H. Princess Charlene of Monaco Biography - Princess Charlene ...
foundationprincessecharlene.mc

Charlene Lynette Wittstock urodziła się 25 stycznia 1978 roku. W 2011 roku poślubiła księcia Alberta II i od tamtej pory przysługuje jej tytuł księżnej Monako.
Wraz z księciem są rodzicami bliźniąt.


Albert + Charlène: Der Fürst und die schöne Schwimmerin - S. 18 ...
GALA.de

Jacques Honoré Ranier urodził się 10 grudnia 2014 roku jako dziedziczny* książę Monako i
 drugie dziecko z bliźniąt księżnej Charlene i księcia Alberta II. W dniu chrztu otrzymał od ojca tytuł Markiza Baux. 


Princess Charlene shares twins Gabriella and Jacques' first school ...
New Idea

Gabriella Thérèse Marie urodziła się 10 grudnia 2014 roku jako księżniczka Monako i pierwsza z bliźniąt księżnej Charlene i księcia Alberta II. W dniu chrztu od ojca otrzymała tytuł hrabiny Carladès.
Zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji do tronu.


Princess Caroline Of Monaco Stock Pictures, Royalty-free Photos ...

Caroline Louise Marguerite urodziła się 23 stycznia 1957 roku jako dziedziczna księżniczka Monako i pierwsze dziecko księcia Rainiera i księżnej Grace. 
Po narodzinach księcia Alberta utraciła tytuł dziedziczki tronu. W 1978 roku poślubiła Philippe Junota, para nie miała dzieci i rozwiodła się w 1980 roku. 
W 1983 roku księżniczka poślubiła Stefano Casiraghi, z którym miała trójkę dzieci: Andrea, Charlotte i Pierre. Andrea, Charlotte i Pierre zajmują kolejno czwarte, piąte i szóste miejsce w linii sukcesji do tronu. Stefano zmarł w 1990 roku. W 1999 roku poślubiła Ernesta Augusta, księcia Hanoweru, z którym ma córkę księżniczkę Alxandre (13 miejsce w linii sukcesji do tronu Monako). Po ślubie otrzymała tytuł księżnej Hanoweru. Para rozstała się w 2009 roku.
 Po objęciu władzy przez księcia Alberta w 2005 roku po raz drugi została dziedziczną księżniczką Monako, straciła ten tytuł w 2014 roku po narodzinach dzieci brata. Księżniczka zajmuje trzecie miejsce w linii sukcesji do tronu.


Princely Family of Monaco: Patronaty księżniczki Stephanie
princely-monaco.blogspot.com

Stéphanie Marie Elisabeth urodziła się 1 lutego
 1965 roku jako księżniczka Monako i trzecie dziecko księcia Rainiera i księżnej Grace.
W 1995 roku poślubiła Daniela Ducrueta, z którym ma dwójkę dzieci Louisa, Pauline. Louis, Pauline zajmują kolejno 15. i 16. miejsce w linii sukcesji. Louis i Pauline urodzili się przed zawarciem małżeństwa przez ich rodziców i dopiero po ślubie zyskali miejsce w linii sukcesji. Stephanie i Daniel rozwiedli się w 1996 roku.
Stephanie urodziła swoje trzecie dziecko Camille Gottlieb w 1998 roku, jako że księżniczka i ojciec Camille nigdy się nie pobrali, trzeciej córce nie przysługuje miejsce w linii sukcesji do tronu.
Od 2003 do 2004 roku była w związku małżeńskim z Adansem Lopezem Peresem.
Księżniczka zajmuje 14. miejsce w linii sukcesji do tronu. 
1 komentarz: