profilki

Strony

poniedziałek, 8 października 2018

CO PODDANI MYŚLĄ O ŚLUBIE KSIĘŻNICZKI EUGENII I JACKA BROOKSBANKA

Podobny obraz
Wokół ślubu księżniczki Eugenii i Jacka występują liczne kontrowersje w związku z jego kosztem i kto ma za niego zapłacić.

Komentarze pochodzą z najświeższych artykułów dotyczących ślubu z brytyjskich stron. Komentarze ułożone są od najpopularniejszego komentarza.
Princess Eugenie has invited 850 people to a chapel that only seats 800 for October weddin...

"Jeśli Andrzej może sobie pozwolić na wydatek 13 milionów GBP na dom w Verbier, to powinien zapłacić za ochronę ślubu swojej córki.."

Przejażdżka dorożką po Windsor to próba podniesienia tego małżeństwa do rangi  jakiegoś wydarzenia narodowego . Ale nim nie jest, i jeśli nadal będą naliczać dodatkowe wydatki, to powinni za to zapłacić sami.

Dlaczego moje podatki idą na to?

Britain's Princess Eugenie and Jack Brooksbank at a screening of The Dark Knight Rises in July 2012
Księżniczka Eugenie jest wnuczką królowej i jest to decyzja królowej, aby umożliwić jej ślub w kaplicy św. Jerzego w Windsor. Przyznanie tego przywileju starszemu szeregowi, który jest w linii głównej lub w jej pobliżu, pełni rolę konstytucyjną, ale nie oferuje tego samego doświadczenia weselnego tym jej wnuczkom, którzy nie mają takiego znaczenia, byłoby niesprawiedliwe i nierówne. Dla królowej Eugenia jest tak samo kochana jak  Harry i powinna mieć taką samą możliwość ślubu w Windsorze, kiedy tam odbywają się królewskie śluby od stu lat i więcej. Powinniśmy to zobaczyć z punktu widzenia królowej.Co więcej, po ślubie księżna Eugenie nie będzie miała okazji stać się centrum królewskiej uwagi, ponieważ jej dzieci nie będą miały tytułów (np. Dzieci księżniczki Anny) i dołączą do reszty z nas jako zwykli ludzie. Powinna mieć dzień w centrum uwagi. 

Nie mam nic przeciwko tej młodej parze, ale MY, jako podatnicy, nie powinniśmy płacić WSZYSTKIEGO za ich ślub lub bieżące utrzymanie !!Pod pewnymi kątami Eugenie wygląda bardzo atrakcyjnie, ale od innych przypomina swojego ojca. Biedna dziewczyna....

Niewłaściwe wykorzystanie środków publicznych - ślub w kaplicy za wszelką cenę - paradował po mieście kosztem publicznym - DLACZEGO
Eugenie and Jack attended Pippa Middleton's big day earlier this month, but there's no word on whether there may be wedding bells for them just yet
Nie mam problemu z małżeństwem w kaplicy, ale szczerze, dlaczego to musi być takie wielkie zamieszanie? Mogła wyjść za mąż i odbyć "małe" przyjęcie, nie ryzykując spojrzenia i krytykę publiczności i nie ponosząc przy tym żadnych kosztów dla podatnika.Jest drugą córką dalszej części rodziny królewskiej. Płacenie za bezpośrednią linię na tron ​​jest w porządku, ale za nikogo innego. Ani Beatrice, ani Eugenie nie są znane publicznie, nie znam nikogo, kto byłby nimi zainteresowany.
Biorąc pod uwagę, że nie ma oficjalnych obowiązków królewskich ani publicznych. wesele to nie powinno być finansowane ze środków publicznych. Ślub ten powinien być finansowany przez rodziców lub samych siebie.
Princess Eugenie

Jak widać Brytyjczycy poruszają w swoich opiniach głównie kwestie finansowe. A wy co myślicie o tym królewskim ślubie ?

14 komentarzy:

 1. O Jezu kochany, nie mozna było poprawić stylistycznie??!! Jakiś koszmar!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brytyjczycy krytykują ale pewnie znów tłumy zgromadza się przed kaplicą i na trasie przejazdu
  Trochę trzeba przyznać im rację wystawny ten ślub jak na księżniczkę która prawie nie pełni oficjalnych obowiązków a do tego zajmuje odległe miejsce w linii sukcesji
  Z drugiej strony jest jednak wnuczka królowej i należy jej się takie taktowanie jak Williamowi czy Harremu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to że jest wnuczką nic nie znaczy, mogła by miec cichy ślub jak Zara czy Peter i nie oznaczałoby to że babcia kocha ja mniej.
   Harry jest synem i bratem przyszłego króla, który pracuje dla korony, reprezentują ją poza granicami kraju, a kiedy Karol zostanie królem bądą mieć z Meg jeszcze więcej obowiązków - więc dla mnie ich ślub z publicznej kasy - był ok, ale Eugenia nic nie robi, sama zarabia na siebie, więc niech płaci, zwłaszcza, że na męża biedaka nie wybrała

   Usuń
 3. no cóż zgadzam się z tymi komentarzami, chciała ślub w Windsor - ok, ale niech za to zapłaci, a nie że płaca podatnicy
  tym bardziej, że nie pełni funkcji publicznych, tak samo jak. np. dzieci Anny

  ale zakładam, że to będzie jej ostatni akord i choć raz chce mieć tiarę i to zainteresowanie mediów jakie mają Kate i Meghan
  do tej pory byla mi obojętna, ale teraz jej nie lubię, bo nie powinna tak wykorzystywać publicznych srodków

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uważam że ślub Eugenii to przesada. Ewidentnie widać że ma jakiś kompleks - w stosunku do W&K i H&M. No i to że zamieszka w palacu Kengston. Wiadomo gdzie mieszkaja Zara i Peter? Tez w jakis pałacach. Krolowa mogla podarowac jakas posiadlosc Eugenii z okazji slubu. Dla mnie przesada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oni za mieszkanie w KP coś płacą, jakby za wynajem, Harry też coś płaci, tak samo jak Kent i Gloucester

   więc w sumie lepiej że płacą, niż miałoby to stać puste
   ale dziwne, że wcześniej mieli gdzie mieszkać, przecież Jack - jak się mówi - jest bogaty, więc to dziwne

   Usuń
 5. A ja uważam, że skoro Eugenie jest wnuczką królowej to należy jej się takie samo traktowanie jak Williama i Harry'ego, mimo że nie pełni publicznie tylu obowiązków, bo jakieś tam jednak pełni! Zwłaszcza jeśli chodzi o ślub.

  Ja uważam że ślub Kate i Williama był za bardzo rozrzutny - ok jest nastepcą tronu ale te samoloty i zabytkowy samochód mogli sobie darować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samochód to własność Karola - chyba nie wygenerował kosztów.

   Usuń
 6. A mnie jest szkoda Eugenii-tak ważny dla niej dzień i budzi tyle negatywnych emocji. Tym bardziej,że tak naprawdę nie wiemy,czy chciała taki wystawny ślub i zabiegała o to wszystko. Znamy plotki. A teraz już nie może się wycofać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno,gdyby zamknęła swój ślub dla publiczności i zorganizowała małe i prywatne wesele,podniosłaby się krytyka,że jest przecież księżniczką,osobą publiczną i powinna dać narodowi odrobinę swojej radości.Nie dogodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można to zrobić, tak jak zrobili Zara i Peter, uroczystość miala charakter prywatny, media stały przed kaplicą, a potem udostępniono zdjęcia.
   I nikt się nie burzył, a wręcz przeciwnie, był pozytywny odzew.Mieszkam w UK więc śledziłam zwłaszcza slub Zary, który był krótko po ślubie Williama

   Usuń
 8. Hmmm nie kojarze zupelnie slubu Zary, zadnych notek, fotek - chyba musial byc bardzo mocno zamkniety ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pojawilo sie sporo zdjęć z wejścia do kościoła i z wyjścia, a potem zdjęcia pozowane

   Usuń
 9. Mirror Royal podał że rachunek ZA SPRZĄTANIE (z podatków mieszkańców) będzie kosztowało 250 tys.funtów!
  na twiterze jest wielka burza, Brytyjczycy są wściekli

  OdpowiedzUsuń