profilki

Strony

poniedziałek, 15 czerwca 2020

GŁOSOWANIE NA ULUBIONEGO CZŁONKA HISZPAŃSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

There appears to be a feud brewing in the Spanish royal family ...
Vogue Australia

Dzisiaj ankieta na ulubionego członka Hiszpańskiej Rodziny Królewskiej.


Elizabeth II will have unusual gestures with Felipe VI during visit
The Diplomat in Spain

Felipe Juan Pablo Alfonso urodził się 30 stycznia 1968 roku jako infant Hiszpanii i trzecie dziecko przyszłego króla Juana Carlosa i królowej Sofii.
W 1977 roku, dwa lata po wstąpieniu ojca na tron otrzymał tytuł księcia Asturii, który przysługuje następcy tronu.
W 2004 roku poślubił Letizie Ortiz Rocasolano, z którą ma dwie córki.
W 2014 roku, po abdykacji ojca został królem Hiszpanii.

s3.viva.pl/newsy/krolowa-hiszpanii-krolowa-leti...
viva.pl

Letizia Ortiz Rocasolano urodziła się 15 września 1972 roku.
W 1998 roku poślubiła Alonso Guerrero Pereza a małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1999 roku. W 2004 roku poślubiła następce Hiszpańskiego tronu i od tego dnia przysługiwał jej tytuł księżnej Asturii. Wraz z Felipe ma dwie córki. Od 2014 roku przysługuje jej tytuł królowej małżonki.

Crown Princess Leonor Celebrates Her 14th Birthday Today
newmyroyals.com

Leonor urodziła się 31 października 2005 roku jako infantka Hiszpanii i pierwsze dziecko ówczesnej pary książęcej Asturii, Felipa i Letizii.
Od czasu wstąpienia na tron Króla Felipe w 2014 roku, Leonore przysługuje tytuł księżniczki Asturii.

Glamorous, New Official Photos Reflect The Renewal Of Spain's ...
forbes.com

Sofia urodziła się 29 kwietnia 2007 roku jako infantka Hiszpanii i drugie dziecko ówczesnego księcia Felipe i księżnej Letizii.
Zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji do tronu.


On This Day, Oct. 30: Prince Juan Carlos assumes power in Spain ...
UPI.com

Juan Carlos Alfonso Víctor María urodził się 5 stycznia 1938 roku w Rzymie po ogłoszeniu w 1931 roku Hiszpanii republiką i wygnaniu rodziny królewskiej.
 W 1962 roku poślubił Sofię, księżniczkę Grecji i Danii z którą ma trójkę dzieci. W 1969 roku otrzymał tytuł księcia Hiszpanii jako następca generała Franco. Po śmierci Franco w 1975 roku został królem Hiszpanii. Abdykował w 2014 roku.


Queen Sofia and Princess Irene attended a concert at Teatro Real
newmyroyals.com

Sophia Margarethe Victoria Frederika urodziła się 2 listopada 1938 roku jako księżniczka Grecji i Danii oraz córka pary królewskiej Grecji.
W 1962 roku poślubiła Juna Carlosa przyszłego króla Hiszpanii, z którym ma trójkę dzieci. Od 1975 roku królowa małżonka Hiszpanii. Królowa posługuje się hiszpańską wersją swojego imienia Sofía.


Con una falda de cuadros y botas altas, la infanta Elena demuestra ...
Vanity Fair

Elena Maria Isabel Dominica urodziła się 20 grudnia 1963 roku jako infantka Hiszpanii i pierwsze dziecko Juana Carlosa i Sofii. W 1995 wyszła za Jaime'ego de Marichalar, z którym ma syna Felipe i córkę Victorię. W dniu ślubu infantka otrzymała tytuł księżnej Lugo. Para rozwiodła się w 2010 roku. Zajmuję trzecie miejsce w linii sukcesji do tronu.


Infanta Cristina stops working for La Caixa after 26 years linked ...
tellerreport.com

Cristina Federica Victoria Antonia urodziła się 13 czerwca 1965 roku jako infantka Hiszpanii i drugie dziecko Juana Carlosa i Sofii. W 1997 roku poślubiła Iñaki'ego Urdangarina, z którym ma czwórkę dzieci. Z okazji ślubu otrzymała tytuł księżnej Palma de Mallorca, który jednak straciła w 2015 roku po skandalu korupcyjnym z udziałem jej męża. Początkowo infantka także była oskarżana jednak ostatecznie została oczyszczona z zarzutów. Natomiast jej mąż w czerwcu 2018 roku usłyszał ostateczny wyrok i trafił do więzienia na 5 lat i 10 miesięcy.
Infantka Cristina zajmuję szóste miejsce w linii sukcesji do tronu.

4 komentarze: