profilki

Strony

poniedziałek, 8 czerwca 2020

GŁOSOWANIE NA ULUBIONEGO CZŁONKA NIDERLANDZKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Dutch Royal Family's Photo Session For 2020 Winter Holiday
newmyroyals.com


Archydearchyde.comWillem-Alexander to Israel for Holocaust ...
archyde.com

Willem-Alexander Claus George Ferdinand urodził się 27 kwietnia 1967 roku jako książę Niderlandów, książę Oranii-Nassau i pierwsze dziecko ówczesnej następczyni tronu księżniczki Beatrix i księcia Clausa.
Od 1980 do 2013 roku nosił także tytuł księcia Oranii. W 2002 roku poślubił Maximę Zorreguiete Cerruti, z którą ma trzy córki. Od 2013 roku król Niderladów.


Queen Máxima turns 49; No parties, but Eurovision and torta | NL Times
nltimes.nl

Maxima Zorreguieta Cerruti urodziła się 17 maja 1971 roku w Argetynie.
W 2002 roku poślubiła ówczesnego następce tronu Willema-Alexandra i otrzymała wówczas tytuł księżnej Niderlandów, księżnej Oranii-Nassau i księżnej Oranii. Od 2013 roku nosi tytuł królowej małżonki. Wraz z królem ma trzy córki.


Princess Beatrix - All you need to know about Beatrix - Holland.com
hooland.com

Beatrix Wilhelmina Armgard urodziła się 31 stycznia 1938 roku jako księżniczka Niderlandów, księżniczka Oranii-Nassau, 
Księżniczka z Lippe-Biesterfeld i pierwsza córka ówczesnej następczyni tronu księżniczki Julianny i księcia Bernharda.
W 1966 roku poślubiła Clausa von Amsberga, który zmarł w 2002 roku.
Wraz z księciem Clausem miała trzech synów.
W latach 1980-2013 królowa Niderlandów, po abdykacji powróciła do tytułów sprzed panowania. Zajmuje pierwsze miejsce w linii sukcesji.


Royal news: Queen refuses 'sweet sixteenth' birthday bash for heir ...
daily express

Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria urodziła się 7 grudnia 2003 roku jako księżniczka Niderlandów, księżniczka Oranii-Nassau i pierwsza córka obecnego króla Willema-Alexandra i królowej Maximy.
Od 2013 roku księżniczka Oranii.


Roddeloverzicht: Scheldende, princess Ariane, and This' anxiety

Alexia Juliana Marcela Laurentien urodziła się 26 czerwca 2005 roku jako księżniczka Niderlandów, księżniczka Oranii-Nassau i druga córka obecnego króla Willema-Alexandra i  królowej Maximy.
Zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji do tronu.


Princess Ariane of the Netherlands celebrates her 13th birthday
newmyroyals

Ariane Wilhelmina Máxima Inés urodziła się 10 kwietnia 2007 roku jako księżniczka Niderlandów, księżniczka Oranii-Nassau i trzecia córka obecnego króla Willema-Alexandra i  królowej Maximy.
Zajmuje trzecie miejsce w linii sukcesji do tronu.


Photos of Prince Constantijn of the Netherlands released ahead of ...
royalcentral.uk

Constantijn Christof Frederik Aschwin urodził się 11 października 1969 roku jako książę Niderlandów, książę Oranii-Nassau i trzeci syn księżniczki Beatrix i księcia Clausa.
W 2001 roku poślubił  Petre Laurentien Brinkhorst, z którą ma trójkę dzieci.
Zajmuję czwarte miejsce w linii sukcesji do tronu.


Dutch Princess Laurentien celebrates her 54th birthday today
newmyroyals.com

Petra Laurentien Brinkhorst urodziła się 25 maja 1966 roku. W 2001 roku wyszła za księcia Constantijna i od tamtej pory jest znana jako księżna Laurentien, księżna Niderlandów, księżna Oranii-Nassau. Wraz z Constantijnem ma trójkę dzieci: hrabinę Eloise, hrabiego Clausa-Casmira i hrabinę Leonore.


6 komentarzy:

 1. Król Willem-Alexander - za to, że poślubił ukochaną kobietę, nie uginając się pod żenującą krytyką dużej części kraju (w końcu czyny ojca Maximy to nie była jej wina) i za to, że jak chce pomagać, to robi to bez rozgłaszania na prawo i lewo (w przeciwieństwie do innych royalsów) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja zagłosowałam na księcia Constantina, wydaje się być sympatycznym człowiekiem. Lubię też księżną Laurentien i nawet podoba mi się jej styl ubierania - przynajmniej nie jest nudny i taki super "poprawny" jak wprost z katalogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mnie to irytuje. Owszem, Amalia jest dość pulchna, ale nawet gdyby się głodziła czy ćwiczyła całymi dniami, nigdy nie będzie tak szczupła co Kate. Nawet gdyby doszła do anoreksji (oby nie), to nawet wtedy w biodrach będzie miała więcej niż obecnie księżna Cambridge po trzech porodach. I to nie jest absolutnie jej wina, po prostu ma taką budowę ciała. Najgorsze, jest to, że ludzie często wyśmiewają argumenty o "grubych kościach" i uważają, że każdy może być tak szczupły jak Kate (żeby było jasne - nic do niej nie mam, po prostu pierwsza przyszła mi do głowy). Niestety (albo stety) tak nie jest. To genetyka. Są kobiety szczupłej budowy ciała jak Kate czy Letizia, są kobiety normalnej budowy ciała jak np. Victoria czy Madeleine i są takie jak Amalia, które zawsze będą "większe" i to nie jest ich wina, a komentarze pełne opinii na temat jej ciała mogą ją tylko wpędzić w kompleksy i chorobę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oni wszyscy są tak normalni, sympatyczni i pogodni, że naprawdę nie wiem kogo wybrać:)

  OdpowiedzUsuń