profilki

Strony

sobota, 18 stycznia 2020

OSTATECZNE DECYZJE W SPRAWIE HARRY'EGO I MEGHAN - OŚWIADCZENIE KRÓLOWEJ ELŻBIETY II

Znalezione obrazy dla zapytania duke and duchess of sussex and queen
The New York Times
Dzisiaj wydano dwa decydujące oświadczenia na temat rodziny Sussex'ów.

Oświadczenie Jej Królewskiej Mości:
"Po wielu miesiącach rozmów i ostatnich dyskusjach cieszę się, że wspólnie znaleźliśmy konstruktywny krok naprzód dla mojego wnuka i jego rodziny.

Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami mojej rodziny.

Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie napotkali w wyniku intensywnej analizy w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia.

Chcę im podziękować za ich poświęconą pracę w kraju,we Wspólnocie Narodów i poza nią, i jestem szczególnie dumna z tego, że Meghan tak szybko stała się członkiem rodziny.

Mam nadzieję, że cała moja rodzina dzięki dzisiejszemu porozumieniu zacznie budować na nowo szczęśliwe i spokojne życie."

Znalezione obrazy dla zapytania duke and duchess of sussex and queen
The Times of Israel


Oświadczenie Pałacu Buckingham:
"Książę i księżna Sussex są wdzięczni Jej Królewskiej Mości i Rodzinie Królewskiej za ich ciągłe wsparcie, gdy wyruszają w kolejny rozdział swojego życia.

Jak uzgodniono w tym nowym porozumieniu, rozumieją, że muszą wycofać się z obowiązków królewskich, w tym z oficjalnych spotkań wojskowych. Nie będą już otrzymywać środków publicznych na obowiązki królewskie.  

Dzięki błogosławieństwu Królowej Sussex'owie będą nadal utrzymywać swoje prywatne patronaty i stowarzyszenia. Chociaż nie mogą już formalnie reprezentować Królowej, Sussex'owie wyraźnie stwierdzili, że wszystko, co robią, będzie nadal podtrzymywać wartości Jej Królewskiej Mości.

Sussex'owie nie będą używać swoich tytułów Jej/Jego Królewska Wysokość, ponieważ nie są już pracującymi członkami rodziny królewskiej.

Książę i księżna Sussex zdecydowali spłacić wydatki na remont Frogmore Cottage, która pozostanie ich rodzinnym domem w Wielkiej Brytanii.

Pałac Buckingham nie komentuje szczegółów ustaleń dotyczących bezpieczeństwa. Istnieją ugruntowane, niezależne procesy określające potrzebę bezpieczeństwa finansowanego ze środków publicznych.

Ten nowy model wejdzie w życie wiosną 2020 roku."Czyli para nie będzie już otrzymywała środków publicznych na żadne królewskie obowiązki, które podejmą, i spłaci 2,4 miliona funtów pieniędzy podatników za remont Frogmore Cottage
Nie będą teraz oficjalnie reprezentować Królowej, gdy zajmują się swoimi sprawami, ponieważ chcą spędzić większość czasu w Ameryce Północnej.1 komentarz:

  1. Megan już nie chce być księżna w Anglii bo, po pierwsze, w Ameryce więcej na tym zarobi, a po drugie, nie przyzwyczajona do ról dłuższych niż kilka miesięcy - zmęczyła się ciągłym graniem.

    OdpowiedzUsuń