profilki

Strony

poniedziałek, 27 stycznia 2020

OSOBISTA WIADOMOŚĆ OD WIELKIEGO KSIĘCIA HENRI'EGO + UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 75 ROCZNICY WYZWOLENIA AUSCHWITZ- BIRKENAU

„Piszę do was z łóżka mojego szwagra na oddziale intensywnej terapii w Genewie.
Z pragnienia otwartości, przejrzystości i nowoczesności zgodziłem się, że wewnętrzna analiza zaproponowana przez premiera powinna być kontynuowana.
Gdy czekamy na publikację raportu i rzeczywiście w trakcie tego procesu, w mediach pojawiły się artykuły, w których niesprawiedliwie oskarżano moją żonę, matkę pięciorga dzieci i oddaną babcię.  To odbija się na mojej całej rodzinie.
Po co atakować kobietę?  Kobietę, która przemawia w imieniu innych kobiet?  Kobietę, która nawet nie ma prawa się bronić?
Od kiedy wstąpiłem na tron, naszym wspólnym pragnieniem jest pomoc w modernizacji naszej monarchii konstytucyjnej i chcemy nadal wnosić wkład w ten proces.
Idee, o które walczyła moja żona, które zawsze popierałem i za które będziemy nadal walczyć, są niezwykle ważne.  Praca ta obejmuje kampanie przeciwko dysleksji, walkę z przemocą seksualną, poprawę statusu dzieci w Afryce, pomoc w rozwoju mikrofinansowania i promowanie edukacji młodych dziewcząt i kobiet.  Jestem dumny z zaangażowania, inteligencji i energii, które moja żona wnosi w tę pracę.  Poświęcenie, jakie przez ostatnie 39 lat okazywała służbie naszemu krajowi z mojej strony jest wzorowe i ma dla mnie duże znaczenie.
Będziemy nadal wam służyć
Będziemy tu dla ciebie i dla Luksemburga.  Zwłaszcza w tym kluczowym momencie, gdy nasze dzieci rozpoczynają własne życie rodzinne, czujemy się zobowiązani jako rodzice, aby zapewnić im jak najlepsze wykorzystanie tych cennych lat jako naszych spadkobierców.

Henri
Wielki Książę Luksemburga "


Oświadczenie monarchy dotyczy zarzutów wobec jego żony, które ukazały się w prasie, jakoby nikt nie był w stanie przeciwstawić Wielkiej Księżnej, którą uważa się za "trudną" pracodawczynię. Według mediów od 2015 roku z powodu księżnej odeszła jedna trzecia personelu. W związku z tym premier Xavier Battel zlecił przygotowanie raport analizujący zarządzanie personelem dworu a także jego rachunki.


///
Za chwilę o 15.15 w TVP info oraz TVP 1 będzie można oglądać uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w której wezmą udział członkowie europejskich rodzin królewskich.


2 komentarze:

  1. Z jednej strony podziwiam Henri'ego za obronę żony, a z drugiej ta treść budzi we mnie wewnętrzny sprzeciw... w końcu działalność charytatywna w wielu dziedzinach wcale nie musi oznaczać, że Maria Teresa nie jest trudną pracodawczynią. Jedno nie wyklucza drugiego. Także wolałabym, żeby wielki książę odniósł się bezpośrednio do zarzutów, a nie odwracał kota ogonem.

    Korzystając z okazji - Dominiko, która rodzina jako następna będzie przedmiotem głosowania na ulubionego członka rodziny królewskiej?

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy słyszałyście już o tym co się stało w Belgii
    https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.onet.pl/swiat/belgia-byly-krol-albert-ii-przyznal-ze-ma-nieslubne-dziecko/xwqb444.amp

    OdpowiedzUsuń