profilki

Strony

środa, 8 stycznia 2020

PARA KSIĄŻĘCA WYCOFUJE SIĘ ZE SWOICH RÓL - OFICJALNE OŚWIADCZENIE KSIĘCIA I KSIĘŻNEJ SUSSEX

Znalezione obrazy dla zapytania THE SUSSEX FAMILY


Przed chwilą doszły do nas zaskakujące wieści. Książę i Księżna Sussex podjęli decyzję aby wycofać ze swoich ról jak "starsi" członkowie rodziny królewskiej. 
W oświadczeniu na instagramie napisali że będą dzielić swój czas między Wielką Brytanię a Amerykę Północną. Jednocześnie w pełni wspierając Królową.
Para wspomniała także że będzie dążyć do uzyskania niezależności finansowej.

Oświadczenie:
„Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji zdecydowaliśmy się na przejście w tym roku, zaczynając odgrywać nową progresywną rolę w tej instytucji. Zamierzamy wycofać się jako„ starsi ”członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Dzięki państwa wsparciu, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany. Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. Ta równowaga geograficzna umożliwi nam wychowanie syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie pełnych szczegółów tego ekscytującego następnego kroku we właściwym czasie,  nadal współpracujemy z Jej Wysokością Królową, Księciem Walii, Księciem Cambridge i wszystkimi odpowiednimi stronami. Do tego czasu proszę przyjąć nasze najgłębsze podziękowania za nieustające wsparcie. ”

Nowa rola to także nowe podejście do mediów:

"Wiosną 2020 roku książę i księżna Sussex zastosują zmienione podejście medialne, aby zapewnić różnorodny i otwarty dostęp do swojej pracy. To dostosowanie będzie podejściem etapowym, gdy dostosują się do nowej normalności swoich zaktualizowanych ról . To zaktualizowane podejście ma na celu:
-Współdziałanie z oddolnymi organizacjami medialnymi i młodymi, obiecującymi dziennikarzami;-Zaproszenia mediów na konkretne wydarzenia / zadania, aby zapewnić większy dostęp do ich działań 
 • -Zapewnić dostęp do wiarygodnych mediów, które koncentrują się na obiektywnych wiadomościach, aby opisać najważniejsze momenty i wydarzenia;
 • -Dalsze udostępnianie informacji bezpośrednio szerszej publiczności za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji;
 • -Nie należy już uczestniczyć w systemie Royal Rota.*" 
*Ze względu na ograniczenia przestrzenne i bezpieczeństwo rzadko jest możliwe, aby wszystkie media, które chcą uczestniczyć w pokrywających się zaangażowaniach królewskich, miały równy dostęp do wydarzenia. W związku z tym wprowadzono system Rota, czyli system puli. Przedstawiciele z każdego odpowiedniego sektora medialnego mają możliwość relacjonowania wydarzenia, pod warunkiem, że podzielą się wszystkimi uzyskanymi materiałami z innymi członkami swojego sektora, którzy o to poproszą. 


*Jeśli zauważyłeś jakiś błąd napisz mi o tym w komentarzu a to poprawie.
Jutro zajmę się dokładniejszym tłumaczeniem.*

10 komentarzy:

 1. Przyznam szczerze, że nie przypuszczałam, że podejmą takie kroki. W ich przypadku - według mnie - było to możliwe, ale nie sądziłam, że nastąpi to tak szybko.

  OdpowiedzUsuń
 2. CO? Nie dowierzam..... Jestem w szoku! Jak to?
  Nie będą już wykonywać obowiązków?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta Meghan tylko Harremu w głowie namieszała. Oderwała księcia od rodziny królewskiej, dla ktorej pracował. Jak chciała siedzieć w Ameryce to mogła się nie rozwodzić. może i odbierzecie jako hejt ale to mi się nie podoba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie ma prawa Cię hejtować za własne zdanie, żyjemy nadal w wolnym kraju, ale niestety pełnym ludzi ograniczonych umysłowo dla których najważniejsze jest to, żeby inni wchodzili im w dupę i byli papugami powtarzającymi bez sensu ich teorie.
   Ja uważam, że "Wallis Simpson i Edward VIII XXI wieku" mogli nie przyjmować tytułów. Harry już dawno mógł zrezygnować ze wszystkich przywilejów i pójść na swoje tym bardziej, że po Dianie ma nie małą kasę.
   Mogliby pozwolić w związku z tym wypełniać oficjalne obowiązki Beatrycze i Eugenii, które zawsze tego chciały i reprezentowałyby królową z większą godnością.
   Oby się na niej nie przejechał. Dla mnie ona jest fałszywa. Wątpię też żeby zainteresowanie nimi spadło. Jak będą częściej w Stanach to też będą o nich pisać
   Niech każdy wyraża swoje zdanie, a autorki niech się nie pienią i nie usuwają komentarzy, bo tylko o nich to świadczy.

   Usuń
 4. Będą z tego problemy i wielkie oburzenie. To nie wyjdzie na dobre wizerunkowi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie strzelili sobie w kolano na maksa tylko czekać jak nie sa przedsiębiorczy jak zabraknie im kasy i zaraz zaczną pojawiać się na jakiś imprezach typu otwarcie hotelu, restauracji i będą mówić że to praca charytatywna, poczekamy zobaczymy jak zrobią zrobia trochę przekrętów na fundacje i wrócą z podkolonym ogonem ale nikt ich nie bedzie chcial. Teraz dopiero zacznie sie hejt jakiego jeszcze oni nie widzieli. Skoro nie będą reprezentować królowej to niech płacą za mieszkanie w Windsorze jak księstwo kent, niech sami płacą za ochronę, ubrania, podróże i pogadac beda mogli. A tak ogólnie to uważam ze teraz odbiorą im mieszkańcy tytuł. A jak Meghan znudzi się to wróci do aktorstwa a teraz jest na topie więc sporo zarobi no a jak się ustawi to i Harry nie będzie jej potrzebny. A tak w ogóle to po ich zaręczynach napisałam gdzieś że mam przeczucie że pójdą do więzienia, ale to juz chyba za bardzo poleciałam z fantazja wiec tego nawet nie komentujecie ale na prawde nie wiem dlaczego mam takie odczycie

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy książę i księżna zachowają w związku z tym tytuły ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Cwane... zachować tytuły, wpływy i koligacje, a jednocześnie pozbyć się wszystkich obowiązków i wad wynikających z przynależnośći do rodziny królewskiej. Teraz już na całego będą wyjeżdżać z prawem do prywatności, a jednocześnie oczekiwać zainteresowania mediów, kiedy będzie im to do czegoś potrzebne.

  Harry, co się stało...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak sobie myślę, że większość czytelniczek tego bloga nawet nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem tego komunikatu. A wchodzą na forum tylko po to, żeby sobie trochę pohejtować.
   Zmartwię Cię kobieto. Dla BRK niewiele się zmieni. H&M zachowują wszystkie swoje obowiązki (oraz przywileje)
   Po prostu rezygnują z dotacji publicznej (w wypadku ich fundacji było to aż (!!!) 5% funduszu Fundacji Sussex.
   Dzięki temu brytyjskie brukowce nie będą miały do nich prawa dostępu.

   Usuń