profilki

Strony

niedziela, 5 stycznia 2020

GŁOSOWANIE NA ULUBIONEGO CZŁONKA NORWESKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Dzisiaj przyszedł czas na kolejną ankietę, w której zostanie wybrany najbardziej lubiany członek Norweskiej Rodziny Królewskiej.1.
Król Harald V


Harald urodził się 21 lutego 1937 roku. Od 1991 roku jako Harald V zasiada na tronie Norwegii . W 1968 roku poślubił Sonje Haraldsen z którą ma dwójkę dzieci.2.
Królowa Sonja


Sonja Haraldsen urodziła się 4 lipca 1937 roku roku.  W 1968 roku poślubiła księcia koronnego Haralda i otrzymała tytuł księżnej koronnej. Od 1991 roku nosi tytuł królowej małżonki
Jest matką następcy tronu oraz księżniczki Marthy Louisy. 3.
Książę Koronny Haakon


Haakon Magnus urodził się 20 lipca 1973 jako książę Norwegii. Od stycznia 1991 roku następca Norweskiego tronu. W 2001 roku poślubił Mette-Marit Tjessem Høiby z którą ma dwoje dzieci. 4.
Księżna Koronna Mette-Marit 


Mette-Marit Tjessem Høiby urodziła się 19 sierpnia 1976 roku. W 1997 roku urodziło się jej pierwsze dziecko Marius Borg Høiby. W 2001 roku poślubiła następcę tronu Norwegii i od tamtej pory nosi tytuł księżnej koronnej. Jest matką przyszłej królowej Norwegii, księżniczki Ingrid Alexandry i księcia Sverre Magnusa. 5.
Księżniczka Ingrid Alexandra 

Ingrid Alexandra urodziła się 21 stycznia 2004 roku jako księżniczka Norwegii. Jest drugim dzieckiem księżnej Mette-Marit i pierwszym księcia Haakona. Zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji do tronu. 6.
Książę Sverre Magnus


Sverre Magnus urodził się 3 grudnia 2005 roku jako książę Norwegii. Jest najmłodszym dzieckiem księżnej Mette-Marit i księcia Haakona. Zajmuje trzecie miejsce w linii sukcesji do tronu.7.
Księżniczka Martha Louise 


Księżniczka Martha Louise urodziła się 22 września 1973 roku jako księżniczka Norwegii. Córka pary królewskiej w 2002 roku wyszła za mąż za Ariego Behna z którym ma trzy córki. Para rozwiodła się w 2017 roku. Zajmuje czwarte miejsce w linii sukcesji do tronu Norwegii. 


4 komentarze:

 1. Książę Haakon, mimo, że lubię parę koronną - obydwoje tak samo, to on mi się wydaje spokojny, przemiły, czuły, dobroduszny, rzeczowy, poślubił swoją ukochaną, walczył o nią, tworzy z nią szczęśliwą rodzinę i jest często uśmiechnięty raczej szczerze, zna swoją rolę i nie przejmuje się innymi choć jest chyba łagodny, nie żeby Marit była gorsza, poprostu tym razem zdecydowany głos na Haakona

  OdpowiedzUsuń
 2. Król Harald - pracowity, skromny człowiek, który walczył o miłość wbrew wszystkim w czasach, kiedy wciąż uważano, że następca tronu powinien się ożenić z księżniczką/arystokratką.

  Dzieci wciąż nie są dostatecznie samodzielne, żeby można je było ocenić; a Mette-Marit niestety zbyt wiele razy się skompromitowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagłosowałam na Królową Sonję. Wydaje się być miłą i uśmiechniętą osobą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy będą wyniki tego głosowania? A jeśli już są, to gdzie można je znaleźć?

  OdpowiedzUsuń