profilki

Strony

wtorek, 1 czerwca 2021

KIEDY CZAS NA DZIECKO? WIEK ZOSTANIA RODZICAMI W SZWEDZKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Christine Olsson / TT przez APKsiążę Gustaf Adolf i Księżna Sybilla
pinterest.com

Rodzice obecnego monarchy mieli piątkę dzieci. Księżniczka Margaretha urodziła się w 1934 roku, wówczas książę miał 28 lat a księżna 26 lat. Birgitta urodziła się trzy lata później, gdy jej ojciec miała 31 lat a matka 29 lat, a rok później na świat przyszła Désirée. Pięć lat rodzinę powiększyła księżniczka Christina, w roku, w którym się urodziła jej tata, skończył 37 lat, a mama 35 lat. W 1946 na świat przyszedł jedyny syn pary i obecny monarcha. Wówczas Gustaf Adolf miał 40 lat a Sybilla 38 lat.


Księżniczka Margaretha i John Ambler
www.shutterstock.com


Najstarsza córka Księcia Gustafa Adolfa i księżnej Sybilli ze swoim mężem Johnem Amblerem miała trójkę dzieci. Najstarsze dziecko i jedyna córka pary Sybilla Louise przyszła na świat, gdy Margaretha miała 31 lat, a John 41 lat. Rok później urodził się pierwszy syn pary Charles Edward, a jedenaście miesięcy później, gdy księżniczka miała niespełna 33 lata, a jej mąż 43 lata na świat przyszedł ich drugi syn James Patrick.


Księżniczka Brigitta i Książę Johann Georg z Hohenzollern
pinterest.com

Druga siostra obecnego króla, która poślubiła księcia Johanna Georga również ma trójkę dzieci. W 1962 roku urodził się książę Carl Christian, czyli pierwszy syn książęcej pary. Wówczas Brigitta miała 25 lat, a Johann 30 lat. 19 miesięcy później na świat przyszła księżniczka Désirée. Niecałe trzy lata później, gdy księżniczka miała 29 lat, a jej mąż niespełna 34 lata rodzina powiększyła się o drugiego syna, księcia Hubertusa.

Księżniczka Désirée i Baron Nils-August
alltomkungligt.se

Trzecia córka księcia Gustafa Adolfa i księżnej Sybilli poślubiła Barona Silfverschiöld.
Pierwsze z trójki dzieci baron Carl urodził się, gdy księżniczka miała 27 lat, a baron 31.
Półtora roku później na świecie pojawiła się pierwsza córka baronessa Christina Louise, a kolejne niecałe dwa lata później druga córka. W chwili narodzin ostatniego dziecka, czyli baronessy Hélèny księżniczka Désirée miała 30 lat, a Nils-August 34 lata.

Księżniczka Christina i Tord Magnuson
imsvintagephotos.com

Ostatnia ze starszych sióstr króla Carla Gustafa poślubiła Torda Magnusona, z którym doczekała się podobnie jak i jej rodzeństwo trójki dzieci. Gustaf urodził się, gdy jego matka miała 32 lata, a ojciec 34 lata. Niecałe dwa lata później rodzina powiększyła się o kolejnego syna, Oscara. Trzeci i ostatni syn pary Victor przyszedł na świat w 1980 roku, wówczas księżniczka miała 37 lat, a jej mąż 39 lat.

Król Carl XVI Gustaf i Królowa Silvia
Photo: © Kungahuset

Najmłodszy z rodzeństwa Carl Gustaf wraz z żoną Silvią doczekał się tak samo, jak siostry trójki dzieci. Najstarsza z rodzeństwa księżniczka Victoria przyszła na świat, gdy król miał 31 lat, a jego żona niespełna 34 lata. Niecałe dwa lata później na świecie pojawił się książę Carl Philip, a w 1982 roku księżniczka Madeleine. Wówczas monarcha i jego żona mieli kolejno 36 i niecałe 39 lat.

Księżniczka Koronna Victoria i Książę Daniel
Foto: Linda Broström/Kungl. Hovstaterna

Najstarsza córka pary królewskiej wraz z mężem księciem Danielem doczekała się córki i syna. Księżniczka Estelle przyszła na świat, gdy jej mama miała niespełna 35 lat, a tata niecałe 39 lat. Gdy urodził się książę Oscar w 2016 roku, Następczyni Tronu była cztery miesiące przed swoimi 39. urodzinami, natomiast jej mąż niecałe pół roku przed 43. urodzinami.

Książę Carl Philip i Księżna Sofia
prinsparet/instagram


Książę Carl Philip z żoną podobnie jak jego ojciec i jego siostry ma trójkę dzieci. Pierwsze dziecko pary książęcej książę Alexander przyszedł na świat, gdy jego rodzice mieli kolejno niespełna 37 lat tata i 32 lata mama. Już szesnaście miesięcy później w rodzinie pojawił się drugi książę- Gabriel. W marcu 2021 roku Carl Philip i Sofia powitali na świecie trzeciego syna Juliana. Książę Carl Philip w maju skończył 42 lata, a księżna w grudniu będzie obchodzić swoje 37. urodziny.

Księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill
Foto: Princess Madeleine of Sweden

Najmłodsza z dzieci obecnej pary królewskiej i Chris doczekali się również trójki dzieci.
Pierwsza córka pary księżniczka Leonore pojawiła się na świecie, gdy Madeleine miała niecałe 32 lata, a Christopher niecałe 40 lat. Ponad rok później w czerwcu 2015 do rodziny dołączył książę Nicolas. Księżniczka Adrienne urodziła się, gdy jej rodzice mieli kolejno niecałe 36 lat księżniczka Madeleine, 44 lata Christopher. 

PODSUMOWANIE:
Najstarsza w chwili urodzenia pierwszego dziecka była: księżniczka Victoria, miała wówczas niecałe 35 lat.

Najstarsze w chwili urodzenia kolejnego dziecka były królowa Silvia oraz księżniczka koronna Victoria obie miały niespełna 39 lat. Królowej była pół roku przed swoimi urodzinami, natomiast księżniczka Victoria cztery miesiące.

Najmłodziej mamą została księżniczka Birgitta, miała wówczas 25 lat.

Najstarszy w chwili narodzin pierwszego dziecka był John Ambler, mąż księżniczki Margarethy, miał wówczas 41 lat.

Najstarszy w chwili narodzin kolejnego dziecka był Christopher O'Neill, mąż księżniczki Madeleine w roku narodzin trzeciego dziecka skończył 44 lata.


Poprzednie części: Wiek zostania rodzicami w

BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ (zaktualizowane do maja 2021)
LUKSEMBURSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIE (zaktualizowane do maja 2021)3 komentarze:

 1. Fajny post! Ale coś się przestawiło z czcionką przy Carlu Philipie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorko, dobrze, że poprawiłaś, ale wtedy dobrze się do tego odnieść, bo później czyjś komentarz wydaje się bez sensu. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Dopiero teraz poprawiłam. Niestety ostatnio zauważyłam takie nagłe przeskoki w czcionkach. Na prawdę nie wiem jak to się dzieje. Specjalnie powróciłam do domyślnej czcionki jednak nic się nie zmieniło.

   Usuń