profilki

Strony

poniedziałek, 3 września 2018

KSIĄŻĘ JOACHIM NARUSZYŁ TRADYCJE

Taki tytuł można było przeczytać na kilku duńskich stronach a jaki był powód tych artykułów? Kilka dni temu w Danii wizytę złożył prezydent Francji wraz z małżonką i tradycyjnie został wydany bankiet  na ich cześć. Na bankiecie pojawiła się część rodziny  królowa Małgorzata, książę koronny Fredrik, księżna koronna Mary, książę Joachim, księżna Marie oraz księżniczka Benedikte.

Duńskie media zwróciły uwagę na strój księcia Joachima który podczas bankietu był ubrany "po cywilnemu" w przeciwieństwie do brata który tradycyjnie urany był w mundur.
W Danii przyjęło się że podczas bankietów na cześć zagranicznych gości panówie noszą mundury a więc zaskoczeniem był stój księcia Joachima ponieważ jak dotąd zawsze przestrzegał tej tradycji. 
Podczas wizyty belgijskiej pary królewskiej książę odziany był w mundur.


Myślicie że naprawdę jest to warte uwagi czy to tylko tak zwany "zapełniacz"?

Zdjęcia:
https://www.pinterest.com.au/

3 komentarze:

  1. ważny jest człowiek a nie jego mundur, dla mnie nie stanowi to problemu, różnicy, prezentował się bardzo elegancko a Macron i tak z nim porozmawia czy jest w mundurze czy w garniturze

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest księciem i wie, co robi.Może pojawił się w fraku,aby wyeksponować order Legii Honorowej,który otrzymał,a który w powodzi innych,wojskowych odznaczeń i pagonów prawdopodobnie by zginął.

    OdpowiedzUsuń
  3. Widocznie dress code pozwolił księciu na taki ubiór.

    OdpowiedzUsuń