profilki

Strony

środa, 19 września 2018

OD KOPCIUSZKA DO KSIĘŻNEJ- MAXIMA ZORREGUIETA CERRUTTI

Dzisiaj przyszedł czas na drugą część postów z serii "Od Kopciuszka Do Księżnej" którą przygotowała Ola.
King Willem-Alexander of The Netherlands and Queen Maxima of The Netherlands visit the Design Museum Triennale where the King and the Queen get information about cultural heritage, water and and Fashion during the fourth day of a royal state visit to Italy on June 23, 2017 in Milan, Italy.


Maxima Zorreguieta Cerrutti urodziła się 17 maja 1971 roku w Buenos Aires jako najstarsza z czworga dzieci Jorge Zorreguiety i Marii del Carmen Cerrutti,ma także trzy przyrodnie siostry ze strony nieżyjącego już ojca,ze względu na obowiązujące w Argentynie prawo rozwodowe z matką Maximy mógł ożenić się dopiero w 1987 roku.
Gerelateerde afbeelding
Szkołę i studia córki mogli opłacić tylko dlatego,że oszczędzali na wszystkim innym. Inwestycja się opłaciła; po dyplomie z ekonomii Maxima podjęła pracę w sektorze finansowym i w 1996 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku. Tam zatrudniono ją najpierw w HSBC James Capel Investment Management,a później w firmie Dresdner Kleinwort Benson.
Maxima i Willem Alexander poznali się w 1999 roku na brzegu Gwadalkiwir podczas święta Sewilli-miasta Carmen-u wspólnych przyjaciół. 

King Willem-Alexander and Queen Maxima. Funny.
Uroda Maximy od razu zadziałała na księcia,ale ona go prawie nie zauważa. Nawet nie wie,kim on jest. Wie tylko,że wśród zaproszonych jest książę. Od następnego ranka Willem Alexander zasypuje ją telefonami,e-mailami i masą słodkich słówek. Spotykali się często w Nowym Jorku,gdzie Maxima mieszkała.
Podobnie jak w przypadku Mette-Marit, problemem okazał się ojciec. Holenderskie media w ciągu kilku dni odkryły, że Jorge Zorreguieta awansował z roli skromnego celnika na wiceministra rolnictwa w czasach junty wojskowej rządzącej Argentyną w latach 1976-1983,gdy zginęły albo zaginęły tysiące ludzi- a taki teść przyszłego króla Holandii mógł się okazać kłopotliwy.
Beatrix,pamiętna krytyki,jaką z górą trzydzieści lat wcześniej wzbudziły jej zaręczyny z księciem Klausem,stanęła po stronie Willema-Alexandra.
princess catharina-amalia - Google Search
30 marca 2001 roku królowa Beatrix,w towarzystwie swego męża,syna i przyszłej synowej,ogłosiła zaręczyny syna i pochwaliła jego narzeczoną, jako "kobietę inteligentną i nowoczesną". Chwilę później,na konferencji prasowej,Maxima niemal płynnie posługując się językiem niderlandzkim,wyznała,że czuje odrazę do reżimu wojskowego oraz "zniknięć,tortur,morderstw i wszystkich innych okrucieństw tamtych czasów". W sprawie ojca powiedziała: "Żałuję,że pracując jak najlepiej na rzecz rolnictwa,robił to w latach złego reżimu" W lipcu na wspólnym posiedzeniu obie izby parlamentu wyraziły zgodę na małżeństwo księcia,choć przeciw głosowało dwustu dwudziestu pięciu deputowanych.
Pulsar en la imagen para verla a tamaño completo.
Maxima mimo,że otrzymała holenderskie obywatelstwo to zdecydowała się zachować argentyńskie obywatelstwo,mimo,że straciła prawo wyborcze,nie przeszła także na protestantyzm,zdecydowała się pozostać katoliczką,ale zgodziła się,by jej dzieci wychowywały się w wierze ojca.
Máxima Zorreguieta e Willem-Alexander acenam para o público na sacada do Palácio Real após se casarem em Amsterdã no dia 2 de fevereiro de 2002 Foto: AFP
Ślub odbył się 2 lutego 2002 roku,w ciągu 16 lat małżeństwa doczekali się trzech córek Amalii (ur.2003),Alexii (ur.2005) i Ariane (ur.2007)
De mooiste plaatjes van de fotosessie - Blauw Bloed

3 komentarze:

 1. Świetna seria :) a kto w następnej części?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tej strony Ola,autorka serii,cieszę się,że ta seria Ci się podoba,ale też mogę zdradzić,że to nie jedna seria,którą przygotowałam.

   Usuń
  2. Wspaniale nie mogę się doczekać i gratuluję pomysłu

   Usuń