profilki

Strony

piątek, 14 września 2018

KRÓLEWSKIE RODZEŃSTWO...KSIĘŻNEJ KATE

Rodzeństwo księżnej Kate znają wszyscy, a w tej serii poznamy w miarę posiadanych informacje rodzeństwo innych członków rodzin królewskich, do których weszli poprzez małżeństwo. Dzisiaj w takim wstępnym poście rodzeństwo księżnej Cambridge.


Jak wiadomo Kate,  jest najstarsza z rodzeństwa i ma młodszą siostrę Philipe (Pipę) Matthews i brata Jamesa Middletona.

Pipa Matthews
Philippa Charlotte Matthews urodzona jako Philippa Charlotte Middleton 6 wrześnie 1983 roku w Royal Berkshire Hospital w Reading, Berkshire w Anglii. Jest drugim z trójki dzieci  Michaela Middletona Carole Middleton (z domu Goldsmith)  Została ochrzczona w St. Andrew's Bradfield w Berkshire. 

W 1995 r. Jej rodzina przeprowadziła się do Bucklebury w Berkshire. Podobnie jak jej siostra, Middleton była najpierw wykształcona w St. Andrew's Schoolprywatnej szkole z internatem w Pangbourne, a następnie Downe House School, w szkole dla dziewcząt i szkół z internatem w Cold Ash . Następnie uczęszczała do Marlborough College. Studiowała literaturę angielską na  University of Edinburgh (Uniwersytecie Edynburskim), gdzie dzieliła dom z  Lordem Edwardem Innes-Ker synem księcia Roxburghe oraz z George'm, który jest hrabią Percy(przyszły księciem  Northumberland).

Po ukończeniu studiów Middleton krótko pracował w 2008 roku w firmie public relations promującej produkty luksusowe. Następnie pracowała w firmie organizującej przyjęcia i imprezy firmowe. Od 2008 roku Pipa zaczęła być określana publiczna, a prasa zaczęła opisywać życie nie tylko jej siostry, ale i jej. W 2012 roku Philippa została umieszczona na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu Times.

Pracowała ona także dla firmy rodziców "Party Piece" w niepełnym wymiarze godzin. ponieważ wówczas redagowała również internetowy magazyn Party Times. Penguin Books zapłacił Middleton zaliczkę w wysokości 400 000 funtów za książkę o planowaniu przyjęć. Książka zatytułowana " Celebrate" ukazała się jesienią 2012 r. I miała niższą sprzedasz, niż przewidywano s, ponieważ wielu recenzentów szydziło z niej z powodu oczywistości jej treści. W maju 2013 r. Została wyłącznym dyrektorem i udziałowcem PXM Enterprises Limited.We wrześniu 2016 roku iPhone Middleton został zhackowany. The Sun zgłosiło, że został poinformowany przez hakera, który twierdził, że ma 3000 zdjęć z konta iCloud i zażądał 50 000 funtów dla nich. Haker został aresztowany w tym samym miesiącu. 

Pippa była druhną swojej siostry na królewskim ślubie w 2011 roku. Obcisła suknia w kolorze kości słoniowej Sarah Burton z domu Alexandra McQueen zyskała bardzo pozytywne opinie.

kate and pippa ~ sarah burton - alexander mcqueen

W lipcu 2016 Pippa zaręczyła się z Jamesem Matthews. Ślub odbył 20 maja 2017 roku niedaleko rodzinnego domu Philippy.

Już w Październiku Pippa urodzi swoje pierwsze dziecko.James Middleton
James William Middleton urodził się 15 kwietnia 1987 roku.Jest najmłodszym dzieckiem i jedynym synem Michaela i Carole Middleton.

James Middleton kształcił się w St Andrew's School w Pangbourne , a następnie w Marlborough College . Studiował na kierunku zarządzanie zasobami środowiska na Uniwersytecie w Edynburgu w 2006 roku, ale po roku odszedł, aby rozpocząć swoją działalność. James ma dysleksję.

James otworzył firmę zajmującą się produkcją ciast, nie istniejąca już firma została otworzona dzięki zainspirowaniu się czytaniem i wspomnieniami z dzieciństwa.
W kwietniu 2011 roku zarejestrował trzy kolejne firmy: Nice Cakes , Nice Wine i Nice Group London i poinformował, że planuje dalszą ekspansję Cake Kit Company . Te firmy są już nieczynne. Obecnie najmłodszy z rodzeństwa nowatorską firmę marshmallow o nazwie Boomf , która drukuje projekty niestandardowe (w tym fotografie) na piankach marshmallow.

James bardzo wspierał swoją siostrę podczas gdy prasa dowiedziała się o związku z księciem Williamem, jak sam powiedział wstawał rano aby wyrwać wszystkie historie o Kate z gazet żeby tylko rodzina nie widziała tych bredni.

"Po prostu chcę być najlepszym wujkiem", powiedział w Good Morning America w listopadzie 2014 r., Kilka miesięcy przed narodzinami księżniczki Charlotte. "Jak każdy wujek chce być, chcę być fajnym wujkiem, zabawnym wujkiem,  zawsze będę starał takim być."

*****
O rodzeństwie księżnej Kate a szczególnie o Pipie wiemy dużo ponieważ stali się oni pewnego rodzaju celebrytami dzięki małżeństwu siostry, mimo to w następnych częściach o rodzeństwie innego członka rodziny królewskiej postaram się znaleźć jak najwięcej informacji ;)

Mam nadzieje że post wam się spodobał :)6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy post to musi być męczące tak nagle stać się osobą publiczną dziennikarze przeswietlaja twoją przeszłość tylko dlatego że twoja siostra zaczęła się umawiać z księciem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Post bardzo interesujący. Przydałaby się jednak większa staranność językowa.
  Tym niemniej zapowiada się fascynująca seria. Gratuluję pomysłu! :)

  Królewskie rodzeństwa i ich historie są nierzadko bardzo ciekawe. Są też życiowe dramaty rodzeństwa (jak w przypadku królowych Letizii i Maximy), z którymi przedstawiciel rodziny królewskiej musi się zmagać w blasku fleszy. Ale dzięki temu widzimy, że to ludzie tacy jak my - doświadczają nieszczęść, ale ich postawa może być dla nas wzorem i inspiracją.
  Pozdrawiam! Powodzenia w przygotowywaniu postów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kestem zachwycona.Ten post jest świetny !!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny post, ale mnóstwo błędów, niewłaściwe końcówki, a szyk zdania zdradza, że tłumaczeniem zajął się translator :(

  OdpowiedzUsuń