profilki

Strony

środa, 25 marca 2020

KSIĄŻĘ KAROL ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM + KSIĄŻĘ JOACHIM Z RODZINĄ WRÓCILI DO DANII

Znalezione obrazy dla zapytania: prince of wales
en.wikipedia.org

Przed chwilą Clarence House wydał oświadczenie:
"Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i jak zwykle pracował w domu przez ostatnie kilka dni. Księżna Kornwalii również została poddana testowi, ale nie ma wirusa. Zgodnie z zaleceniami  rządowymi i medycznymi książę i księżna samodzielnie izolują się w domu w Szkocji. Testy zostały przeprowadzone przez NHS w Aberdeenshire, gdzie spełniały wymagane kryteria testów.

"Nie jest możliwe ustalić, od kogo książę złapał wirusa ze względu na duża liczbę zadań, które wykonał podczas wykonywania swojej publicznej roli w ciągu ostatnich tygodnii."

Książę Karol jest pierwszym zakażonym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej.
Warto wspomnieć że, Książę Karol 10 marca brał udział w tym samym wydarzeniu co książę Monako, który również jest zakażony COVID-19.

---
Znalezione obrazy dla zapytania: prince joachim family
Pinterest

Książę Joachim i księżna Marie oraz książę Henrik i księżniczka Athena wrócili do Danii. Jak poinformował wczoraj dwór Henrik przeszedł badania na obecność koronawirusa, które wyszły negatywnie. Przy okazji wyszło na jaw że książę od dziecka jest obserwowany z powodu astmatycznego zapalenia oskrzeli. Cała rodzina mieszka teraz w Amalienborgu.

7 komentarzy:

 1. Brawo Albert !
  A tym się chyba coś pomyliło. Mogli wcześniej wrócić do Danii. A nie teraz i nie wiadomo ile osób po drodze zarazili albo czy czegoś nie złapali. Francja to obecnie następne Włochy i Hiszpania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm... Pierwsze zdanie chyba nie na miejscu... To wcale nie znaczy, że książę Albert zaraził księcia Karola. Zresztą lekarz powiedział, że Karol zaraził się najprawdopodobniej kilka dni później, wspominał o 13 marca, można poczytać na Twitterze. A może obaj się zarazili tego 10 od kogoś innego? Nie przesadzajcie,nie ma sensu gdybać kto kogo zaraził. I jeden i drugi jest w grupie ryzyka, muszą na siebie uważać. Trzeba było szybciej zrezygnować z pełnienia obowiązków i u obydwu mogłoby obyć się bez tego.
   A tym tekstem, że Albert spotkał się wtedy z Karolem, sugerujesz autorko kto jest "sprawcą" choroby księcia. Karol spotykał się z wieloma osobami, akurat w WB jest dużo zakażonych koronawirusem, a książę chyba ostatnio miał sporo wyjść...

   Usuń
  2. Raczej nie zaraził się wcześniej niż 10 marca, ponieważ od zarażenia do wystąpienia objawów może minąć max 11,5 dnia tak wynika ze statystyk. Dlatego nie mógł się zarazić przed 13 marca

   Usuń
 2. Skoro Karol jest zarażony,to może nawet cała rodzina, oby nic się nie wydarzyło, z pewnością ten rok dla rodziny królewskiej będzie czarnym, jak to nazwała królowa "annus horribilis"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Annus horribilis już w samej nazwie ma "straszny", nie trzeba dodawać, że czarny :)

   Usuń
  2. A to dopiero marzec...

   Usuń