profilki

Strony

piątek, 26 stycznia 2018

Moimi Oczami

Czym jest monarchia? Dlaczego budzi taką ciekawość ?
https://i.pinimg.com/564x/18/31/bc/1831bc184bc483a807c2b60258e61a2b.jpgDawniej w rękach monarchy spoczywała ogromna władza dziś w europie sprawuje wyłącznie role reprezentacyjną. Dlaczego więc te monarchie które pozostały cieszą się tak wielką popularnością?
Pewnie jak i ja spotkaliście się z określeniem że to darmozjady które tylko wyglądają i pachną, w tym poście chciała bym wam trochę opowiedzieć o moim spojrzeniu na tą instytucje jaką jest monarchia.
https://www.svenskdam.se/wp-content/uploads/2017/06/kungafamiljen-ibl.jpg


A więc czym jest monarchia, mogła bym tu dać regułkę z Wikipedii ale to nie powiedziało by prawdy. Monarchia opiera się na zaufaniu do członków rodziny królewskiej a głównie do króla, dlaczego, bo ludzie wiedzą że polityką nie można ufać, zmieniają się rządy, premierzy, prezydenci, ministrowie, a rodzina królewska jest ostoją czymś trwałym w zmieniającym się świecie, bez stroni politycznie dają nadzieje na przyszłość na to że nie wszytko się zmieni że monarchia zostanie.
https://i.pinimg.com/564x/d5/ce/f7/d5cef73fd773bd117e29ecf350f24558.jpg

Dlaczego członkowie rodziny królewskiej budzą taką ciekawość? Budzą ciekawość bo są żywą bajką z dzieciństwa, kiedyś czytaliśmy bajki o przystojnym księciu zakochującym się w zwykłej dziewczynie z ludu wszyscy myśleliśmy że chcielibyśmy by była to prawda. Z biegiem lat bajki odłożyliśmy na półkę. Mimo to w naszych myślach wciąż pragniemy wrócić do tych bajek, a takie bajki zobaczyliśmy w rodzinie królewskiej, w ich historiach miłosnych, podświadomie każdy z nas chciałby być częścią tej bajki, a więc obserwujemy ich wspólnie z nimi przeżywamy wiele chwil dzielimy radość z narodzin ich dzieci, ich ślubów a także smutki z ich strat rodzinnych, czujemy się częścią tej bajki ale jednocześnie widzimy że mają takie same problemy i zmartwienia jak my i dlatego właśnie jeszcze bardziej ich kochamy.

A stwierdzenie że są darmozjadami nie może się odnosić do wszystkich rodzin królewskich i ich członków  bo są tacy co pracują i próbują coś zmienić, ,,poprawić świat'' jednak jak wiemy nikt nie jest idealny i mają swoje wady jednak warto pamiętać coś za coś to co uczynią teraz zapisze się na kartach historii.

To jest tylko i  wyłącznie moje spojrzenie może wy widzicie coś innego, podzielcie się tym w komentarzu abym mogła lepiej was poznać :)

4 komentarze:

 1. Zgadzam się monarchia ma w sobie jakąś magię która przyciąga ludzi.
  Z jednej strony to osoby uprzywilejowane chodzą na bankiety noszą piękna biżuterię a z drigiej zmagają się z problemami jak inni ludzie: rozwody, choroby... Nie nazwałabym ich darmozjadami pracują moim zdaniem o wiele ciężej niż politycy a i z pewnością zachowują się z o wiele większą godnością.
  Szkoda że w naszym kraju nie ma już monarchii więc nie pozostaje nic innego jak podziwiać europejskie rodziny krolewskie z innych krajów :)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także uważam że pracują ciężej i bardziej efektywnie od polityków. Ale niestety w Polsce często są nazywani darmozjadami co jest przykre bo osoby które tak ich nazywają są po prostu zazdrośne i nie wiedzą że oni ciężko pracują. Też bardzo żałuje że w Polsce nie ma monarchii :)

   Usuń
 2. Dokładnie moje przemyślenia.Cenię monarchię właśnie za to,że jest zupełnie wyjątkowa i inna -nie są ani kłócącymi się politykami,ani nachalnymi celebrytami.Mają swoją godność,odpowiednią prezencję,za nimi stoi historia i tradycja.
  Nie mogą przeboleć tego,że Polska nie jest monarchią.Naszą największą wadą jest to,że nigdy jej nie rozumieliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Członkowie monarchii obecnie pełnią rolę reprezentacyjną swoich krajów. Zgadzam się, że pracują ciężej niż politycy!

  OdpowiedzUsuń