profilki

Strony

czwartek, 18 stycznia 2018

Skandal z przed lat

Dzisiaj przypomnimy sobie dawny skandal bo z 2001 roku, a w roli głównej Hrabina Sophie. Kiedy na początku kwietnia 2001 roku w dwóch londyńskich bulwarówkach “News of the World” i “Mail on Sunday” pojawiła się rozmowa żony księcia Edwarda z dziennikarzem który podawał się za arabskiego szejka wybuchł nie mały skandal.
https://i.pinimg.com/736x/59/8c/79/598c799d2c1e76782971e199dddaae9f--mette-marit-august-.jpg
W rozmowie Sophie nie uważała na słowa, aby zapewnić potencjalnego klienta dla swojej firmy. Królową synowa pozwoliła sobie nazwać "poczciwiną" natomiast premiera Tony'ego Blaira "miłośnikiem prezydentury" jego żonę uznała za absolutnie nieznośną. Lidera opozycji  Williama Hague’a określiła jako postać totalnie zdeformowaną. Ujawnienie rozmowy dla żony syna królowej stało się nie zręcznością polityczną jak podkreślił komentator radia BBC “Sophie obraziła każdego, kogo się dało”. Oburzeni Brytyjczycy zaczęli sobie zadawać pytanie czy para jeździ tam aby reprezentować monarchię czy aby robić interesy. Wydarzyło się to bowiem podczas wizyty w Emiratach Arabskich gdzie Sophie z mężem udałą się reprezentując monarchię . Jak komentowała prasa para wykorzystała podróż opłaconą przez państwo do załatwiania prywatnych interesów firmy hrabiny.
https://i.pinimg.com/736x/17/60/df/1760df752595fbd79ba01b7f541ca581--royal-ascot-prince-edward.jpg
Sprawa pogorszyła się jeszcze bardziej gdy Sophie dowiedziała się o tym że tak naprawdę szejk był dziennikarzem i w dodatku nagrał ich rozmowę. Hrabina zaproponowała wtedy nawet że za taśmy udzieli gazecie “News of the World” intymnego wywiadu. Jednak ten pomysł okazał się wielką klęską ponieważ konkurencyjny brukowiec “Mail on Sunday” ujawnił tą rewelacje. W rozmowie z "News of the World" Sophie wspomniała o swoim mężu i  o plotkach które mówiły że Edward jest gejem. Redakcja wykorzystała to i w gazecie pojawił się artykuł o tytule “Mój Edward nie jest gejem”.
https://i.pinimg.com/736x/ec/d7/c7/ecd7c7c3f55e8a52a30fadc95e7bce05--classic-style-the-queen.jpg

W wyniku afery synowa królowej wydała oświadczenie w którym przeprosiła za swoje niewłaściwe oceny członków rodziny królewskiej a także brytyjskich polityków i dodała że bardzo tego żałuje. Sophie zrezygnowała również z dalszej działalności biznesowej na rzecz pracy dla korony.
Natomiast służby prasowe pałacu Buckingham poinformowały że królowa ubolewa nad podstępem, zasadzką i kłamstwami którym padli jej syn z żoną. Osoby z otoczenia pałacu zdradziły że królowa zażądała od pary więcej taktu, godności i rozsądku.
https://media.gettyimages.com/photos/queen-elizabeth-ii-and-sophiecountess-of-wessex-leave-st-mary-church-picture-id158819137
Dzisiaj hrabina bardzo dobrze wykonuje swe obowiązki a o tamtym skandalu Brytyjczycy prawdopodobnie już zapomnieli.

Mam nadzieje że post się spodobał :) 

6 komentarzy:

 1. Wow nie wiedziałam o tej sprawie. Szczerze nie spodziewałabym się tego po Sophie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie, kiedyś tylko czytałam, że z powodu krytyki musiała zrezygnować z pracy w biznesie, ale nie zagłębiałam się w szczegóły

   Usuń
 2. Ach te początki w rodzinie królewskiej... Patrząc na obecną postawę Sophie trudno wyobrazić sobie, że mogła kiedyś coś takiego powiedzieć. Jak widać-ludzie czasem się zmieniają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A, ja myślę, że się nie zmieniają tylko po prostu musiała przestać mówić to, co myśli. Teraz widać jaką długą droga przed Meghan o ile tyle wytrzyma

   Usuń
 3. Ja czytałam, że ze względu na te "afery" Sophie i Edward, jako pokutę nadaną przez królową pełnią funkcję reprezentacyjną kraju np. na ślubach, pogrzebach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech... Każdy chciałby dostać taka pokutę :)

   Usuń