profilki

Strony

czwartek, 11 stycznia 2018

Psy w rodzinach królewskich

Nie od dziś wiadomo że królowa Elżbieta darzy o ogromną sympatią psy. W jednej książce czytałam kiedyś że królowej łatwiej jest złożyć wyrazy współczucia  z powodu straty zwierzęcia niż krewnego, czy to prawda? Bardzo możliwe zwłaszcza że królowa dzieliła życie z około 30 psami rasy corgi oraz corgi-dachshund . Nie całe trzy lata temu królowa ogłosiła że rezygnuje z dalszej hodowli.Natomiast niecałe dwa lata temu odeszła jej pupilka Holly. Elżbiecie pozostały jeszcze dwa pieski rasy corgi-dachshund Candy i Vulcan.
królowa ze swoimi piskami na lotnisku 
źródło zdjęcia https://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/galleries/x701/272793.jpgJednak nie tylko królowa jest wielbicielką psów, wnuk królowej książę William wraz z żoną księżną Kata także  mają psa jest nim czarny cocker spaniel o imieniu Lupo. Według dostępnych nam informacji pies pojawił się w życiu pary przed bożym narodzeniem 2011 roku i jest synem suczki rodziców księżnej. Mówi się także że to pies odegrał dużą rolę w wyborze imienia dla pierwszego dziecka książęcej pary.Jedna z osób pracująca na królewskim dworze zdradziła że młodzi rodzice nie mogli się zdecydować jak nazwać syna, dlatego rozłożyli kartki z iminami na dywanie a Lupo stanął obok karteczki z imieniem George.
zdjęcie z okazji 3 urodzin księcia \Georga z Lupo
źródło zdjęcia @KensingtonRoyalNie tylko brytyjska rodzina królewska kocha te przemiłe czworo nogi. Następca tronu Norweskego
 książę Haakon wraz z żoną księżną Mette-Marit oraz ich dzieci kochają suczkę rasy labradoodle. Kiedy Milly bo tak się wabi w 2014 roku miała się oszczenić księżna relacjonowała wszystko na twitterze. Suczka wydała na świat wtedy 9 szczeniąt.
źródło zdjęcia https://us.hola.com/en/imagenes/royalty/2017073110134/Crown-Princess-Mette-Marit-son-Prince-Sverre-Magnus-bike-accident/0-11-158/norwayroyals-z.jpg


Ziggy to pies to pies rasy border collie, pies był traktowany jak syn przez duńską parę książęcą. Niestety był ponieważ odszedł w kwietniu 2017 roku.
Ziggy zdjęcie wykonane przez księżną Mary
źródło zdjęcia https://www.instagram.com/p/BSwDtEGjm_H/?taken-by=detdanskekongehus
Para jednak kilka tygodni później powitała w rodzinie suczkę tej samej rasy Grace. Księżna bardzo lubi się dzielić zdjęciami suczki podobnie jak wcześniej Ziggiego. Co jakiś czas na instgramie duńskiej rodziny królewskiej dodawane są zdjęcia autorstwa księżnej Mary ze spacerów z psem.
Grace zdjęcie wykonane tradycyjnie przez księżną Mary
źródło zdjęcia https://www.instagram.com/p/BWC9lC_gkDM/?taken-by=detdanskekongehus


Dwa czarne labradory to członkowie Holenderskiej Rodziny Królewskiej. Pieski wabią się Skiper i Nala. Królowa lubi sobie żartować że wraz z królem nie mają trójki tylko piątkę dzieci. Pieski pojawiają się nawet na sesjach fotograficznych rodziny.
podczas jednej z sesji fotograficznych rodziny
źródło zdjęcia https://us.hellomagazine.com/images/stories/1/2015/07/13/000/068/645/body_5_3.jpg
Oczywiście to tylko niektóre pieski rodzin królewskich gdybym miała pisać o wszystkich to by miejsca nie starczyło :) 
Mam nadzieję że post się spodobał i że wrócisz po więcej :) 
Post na podstawie jednego z artykułu z gazety ,,życie na gorąco" nr 31 nie jest on jednak przepisany. 

6 komentarzy:

  1. Pies MM i Haakona wabi się Milly Kakao :)
    Z tego co pamiętam, to rodzina zatrzymała jednego szczeniaka, którego nazwali Muffins Krakebolle.

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie jak się spojrzy na to z boku to w wielu takich rodzinach królewskich są lub były psy. Ja u siebie w domu również mam kundelka, którego staram się wychować na królewskiego psa. Ma on nawet swoje kosmetyki i akcesoria ze sklepu groomerskiego https://sklep.germapol.pl/ które jak najbardziej mu odpowiadają przy stosowaniu.

    OdpowiedzUsuń