profilki

Strony

sobota, 15 maja 2021

KONFIRMACJA KSIĘCIA CHRISTIANA


Christian Valdemar Henri John, książę Danii, hrabia Monpezat urodził się 15 października 2005 roku jako pierwsze dziecko księcia koronnego Frederika i księżnej koronnej Mary.

Steen Evald/Det danske kongehus

Jego pierwsze imię jest zgodne z tradycją nadawania przyszłym monarchom zazwyczaj na przemian imienia Frederik i Christian. W tradycyjny dla duńskiej rodziny królewskiej zostały także ogłoszone imiona księcia, dopiero podczas chrztu, który miał miejsce 21 stycznia 2006 roku. Wówczas podczas pierwszego sakramentu Christiana jego rodzicami chrzestnymi zostali: Jeppe Handwerk- przyjaciel rodziców, Jane Stephens, siostra księżnej Mary; książę koronny Pavlos z Grecji; księżna koronna Mette-Marit z Norwegii; książę koronny Haakon z Norwegii; księżniczka koronna Victoria ze Szwecji; książę Joachim- brat księcia Frederika; Hamish Campbell- przyjaciel pary książęcej. Na powyższym zdjęciu pamiątkowym po uroczystości ustawieni są od lewej. 

Niestety na początku maja dwory Norwegii i Szwecji poinformowały, że ani książę Haakon i księżna Mette-Marit, ani księżniczka Victoria nie będą obecni podczas dzisiejszych uroczystości.

Dzisiaj o godzinie 11 w kaplicy zamku Fredensborg rozpoczęła się ceremonia konfirmacji. Konfirmacja w kościołach ewangelickich inaczej potwierdzenie wiary nie jest sakramentem, można jednak uznać ją za odpowiednik pierwszej komunii i bierzmowania.

Przed uroczystością książę zapozował z rodzinami i rodzeństwem do kilku zdjęć, które zostały opublikowane już po ceremonii:

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©

Ze względu na pandemię w ceremonii nie uczestniczyli żadni goście z zagranicy w tym książę Joachim, księżna Marie, książę Henrik, księżniczka Athena i rodzina księżnej Mary. Mogliśmy obserwować tylko przybycie gości ponieważ uroczystość w środku była prywatna.

Od lewej (z tyłu): książę koronny Frederik; książę Christian; królowa Małgorzata II; księżniczka Isabella; księżna koronna Mary; (z przodu:) książę Vincent; księżniczka JosephineObecni byli także książęta Nikolai i Felix czyli synowie księcia Joachima; kuzyni Christiana.Zdjęcia ze środka udostępnione przez dwór:

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©


Po uroczystości rodzina wyszła na zewnątrz na krótkie spotkanie z mediami:A oto oficjalne zdjęcia wykonane po uroczystości:

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©

Foto: Franne Voigt ©


5 komentarzy:

 1. Cała rodzina wyglądała bardzo ładnie.
  Oficjalne zdjęcia są przepiękne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uroczy jamnik załapał się na zdjęciach

  OdpowiedzUsuń
 3. Isabella jak wypiękniała

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się jak rodzina książęca ubrała się w niebieski i kremowy kolor, wyglądają ślicznie.
  Królowa w czerwieni wygląda cudownie.
  Fajnie, że pojawili się Nikolai i Felix.

  OdpowiedzUsuń
 5. Christian świetnie wypadł, Isabella wygląda dojrzale i ładnie w garniturze, a Vincent i Josephine są uroczy.

  OdpowiedzUsuń