profilki

Strony

środa, 21 lipca 2021

ŚWIĘTO NARODOWE W BELGII


 

Świętowanie rozpoczęło się dzisiaj od mszy dziękczynnej Te Deum, w której uczestniczyli król Philippe, królwa Mathilde, księżniczka Elisabeth, książę Gabriel, książę Emmanuel, księżniczka Eleonore.
Dzisiaj swój debiut podczas dzisiejszego święta zaliczyła księżniczka Delphine i jej mąż, Jim O'Hare, którzy oglądali paradę wojskową (o nadaniu 
Delphine przez sąd tytułu pisałam tutaj) W tym punkcie programu uczestniczyli także książę Laurent, książę Lorenz i księżniczka Astrid. Księżniczka Elisabeth natomiast maszerowała w batalionie Akademii Wojskowej, której szkolenie skończy jeszcze w tym miesiącu. 
Para królewska, dzień zakończy, składając wizytę  w Farra Clerlande w Ottignies, rezydencji dla dorosłych z poważnym lub głębokim upośledzeniem umysłowym oraz w National MS Center w Melsbroek.

7 komentarzy:

 1. O co chodzi z plotkami w zagranicznych mediach nt. Laurenta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie chodzi Ci o plotki na temat rozstania księcia Laurenta z żoną. Myślę, że to bardzo możliwe, że ich związek dobiegł końca. Jak widać księżna nie pojawiła się nawet podczas obchodów święta narodowego.

   Usuń
 2. Księżniczka Delphine wygląda (całokształt, szczególnie postawa) jak jedna z sióstr przyrodnich Kopciuszka, zero pokory, duże ego - ja, ja, ja

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak się zastanawiam, czy Delphine naprawdę nie wiedziała, jak elegancko usiąść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ubiór Delphine jest tandetny do bólu. Buty to koszmar. I tak mnie zastanawia, czy nie potrafi się ubrać, czy celowo wybrała taką pstrokaciznę, aby się wyróżniać i żeby o niej mówiono: nieważne, dobrze czy źle, byle na nagłówki trafić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Stylizacja i cała postawa Delphine zupełnie przeczy tytułowi księżnej który dostała dziwi mnie też nieobecność Claire na zagranicznych stronach czytałam plotki o rozwodzie z Laurentem
  Za to księżniczka Elżbieta wygląda wspaniale uwielbiam czerwień

  OdpowiedzUsuń