profilki

Strony

wtorek, 6 kwietnia 2021

KSIĄŻĘ LOUIS Z LUKSEMBURGA ZARĘCZYŁ SIĘ!

© Collection privée - Emanuele Scorcelletti

"Z wielką radością ogłaszamy zaręczyny naszego syna, księcia Louisa z panną Scarlett-Lauren Sirgue." - ogłosili Wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa dziś w oficjalnym komunikacie.


© Collection privée - Emanuele Scorcelletti

Książę Louis jest trzecim synem pary wielkoksiążęcej, urodził się 3 sierpnia 1986 roku. Nie zajmuje on jednak żadnego miejsce w linii sukcesji do tronu od 2006 roku, wciąż posiada on tytuł księcia Luksemburga. Wraz z pierwszą żoną Tessy Antony de Nassau ma dwóch synów Gabriela i Noah. Tessy i Louis byli małżeństwem od 2006 do 2019.
Scarlett-Lauren Sirgue urodziła się w Bordeaux 8 sierpnia 1991 roku jako środkowe dziecko Pierre'a i Scarlett Sirgue, oboje są prawnikami. Pierre Sirgue specjalizuje się w prawie zdrowotnym, a Scarlett Sirgue specjalizuje się w prawie rodzinnym. Scarlett-Lauren ma starszą o cztery lata siostrę Elisabeth Defforey i młodszego o 3 lata brata Archibalda Sirgue.

Scarlett-Lauren została przyjęta do paryskiej palestry w wieku 23 lat i została zaprzysiężona w wieku 25 lat. Na początku pracowała u boku matki w dziedzinie prawa rodzinnego, zmieniła to jednak i teraz zajmuje się prawem ofiar. Pracuje w kancelarii założonej przez rodziców.

"Scarlett-Lauren Sirgue charakteryzuje się hojnością i zdolnością do podejmowania działań z sercem i pasją. Między muzyką, kinem, sztuką i modą lubi kultywować siebie i kształcić zmysły w twórczości Baudelaire'a, Chopina, Niny Simone czy nawet Josefa Albersa. Lubi też oddawać się tworzeniu. Pasja do szycia, rozwijana od dzieciństwa u boku babci, którą nadal pielęgnuje poprzez swoje inspiracje." - napisał dwór o przyszłej żonie księcia Louisa.


Cour Grand-Ducale © Collection privée


Scarlett-Lauren i Louis byli fotografowani razem na kilku publicznych wydarzeniach np. uroczystej kolacji  Children for Peace, która odbyła się 11 marca 2020 roku w Le Grand Bistro de Breteuil. Scarlett opublikowała także na instagrami zdjęcie z księciem z okazji Bożego Narodzenia w 2020 roku.

@Scarlett-Lauren/Instagram11 komentarzy:

 1. Niebieski strój kojarzy mi się z latami 70. :) Zwrot "charakteryzuje się hojnością" i to w kontekście człowieka brzmi niestety nienaturalnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. życzę im szczęścia, ale książę Louis marnie/nieciekawie wygląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę to zawsze książę, wygląd nie ma znaczenia ��

   Usuń
 3. Zdjęcia E.Scorcelletti jakoś nie przemawiają do mnie. Może przez ten niebieski...
  Scarlett-Lauren nie jest najmłodszym dzieckiem państwa Sirgue, jak już może być najmłodszą (młodszą córką):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego Louis nie ma praw do tronu? Tzn. że jego narzeczona nie otrzyma tytułu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę Louis zrzekł się praw do tronu dla siebie i dla swoich potomków przed ślubem z Tessy Antony w 2006 roku.

   Usuń
  2. Jest tak jak napisał ktoś powyżej. Noah i Gabriel oraz ich matka początkowo nie otrzymali tytułu dopiero w 2009 od Wielkiego Księcia (Tessy Antony de Nassau utraciła tytuł po rozwodzie). Nie podano na razie informacji czy Scarlett-Lauren przyjmie tytuł.

   Usuń
 5. Podobna do pierwszej żony, Tessy.

  OdpowiedzUsuń