profilki

Strony

piątek, 30 marca 2018

Księżna Liechtensteinu Sophie spadkobiercą brytyjskiego tronu

Dzisiaj postanowiłam przygotować dla was post o związkach z brytyjskim tronem księżnej Sophie żonie regenta i następcy tronu Liechtensteinu.


Sophie jest potomkiem rodziny Stuartów która kiedyś zasiadała na tronie Anglii.
Jest uważana przez Jakobitów ( angielskich, szkockich i irlandzkich wyznawców wygnanego pretendenta do tronu Domu Stuartów) za prawowitego  spadkobiercę brytyjskiej korony. 

A więc według nich następną królową brytyjską powinna zostać synowa księcia Hansa Adama II z Liechtensteinu jako Sophia I.

Sama księżna w jednym z wywiadów tak odpowiedziała na pytanie czy zamierza walczyć o prawa do korony przodków:

,,Ta historia nigdy nie była problemem w naszym domu, aż do wyjazdu na studia do Londynu nawet o tym nie wiedziałam. Przyjaciel mojego nauczyciela od angielskiego mówił wtedy do mnie słowami: "Ale ty jesteś Stuartem". Pomyślałam tylko: o czym mówi do mnie ten człowiek? Po powrocie zapytałam rodziców, którzy dobrze się bawili i wreszcie mnie oświecili. Mogę więc zapewnić, że nie będę władał brytyjskim tronem"

Księżna urodziła się jako bawarska księżniczka 28 października 1967 roku w Monachium. W 1993 roku wyszła za spadkobiercę tronu Liechtensteinu. Para ma czwórkę dzieci.

Wiedzieliście o tym? Myślicie że księżna popełnia błąd że nie walczy o tron przodków? Napiszcie w komentarzu chętnie się dowiem co wy o tym myślicie :)

Źródło zdjęć: https://www.pinterest.com.au
3 komentarze:

 1. Tak czytałam o tymnw wywiadzie z księżna Sophie ☺
  Książę Lichtensteinu ma w rzeczywistości większą władze niż brytyjska królowa więc taka zmiana raczej się Sophie nie opłaca 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę jest również księciem w księstwach Opawskim i Karniowskim na Śląsku, lecz nie ma tam żadnej władzy.

   Usuń
 2. Nie wiedziałam o tym. Myślę, że Sophie przyjęła dobry stosunek do całej tej sprawy. po co ma się kłócićo coś nieosiągalnego???

  OdpowiedzUsuń