profilki

Strony

wtorek, 27 marca 2018

10 ciekawostek o... Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej

Co poniedziałek będzie pojawiał się post  z serii 10 ciekawostek o... dzisiaj Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej


1
Księcia Karola znamy jako księcia Walii jednak nie wszędzie jest on tak nazywany
w Szkocji jest tytułowany jako książę Rothesay . Gdy przebywa on w południowo-zachodniej Anglii jest nazywany Księciem Kornwalii.

2.
Członkowie rodziny królewskiej muszą przyjmować wszystkie prezenty. Jednak nie na leżą one do nich ponieważ reprezentują oni monarchinie wszystko co otrzymają muszą oni jej przekazać(czy jest tak w praktyce wątpię).

3.
Księżna Cambridge po wstąpieniu na tron księcia Williama nie będzie pierwszą królową małżonką o imieniu Catherine. Do tej pory było już pięć królowych z tym imieniem.

4.
Kiedy królowa Elżbieta była dzieckiem nie była w stanie wypowiedzieć swojego imienia Elizabeth dlatego mówiła na siebie Lilibet tak powstał jej ,,pseudonim".

5.
W miejscu urodzenia królowej znajduje się teraz restauracja.

6.
Podczas nauki w szkole książę William i książę Harry używali jako nazwiska nazwy księstwa swojego ojca czyli w dzienniku byli zapisani jako William Wales i Henry Wales. Syn księcia Cambridge jest w szkole zapisany jako George Cambridge.

7.
Jak wiadomo królowa jest wielką fanką psów rasy Corgi miała ich już około 30.

8.
 Książę William podkochiwał się w Cindy Crawford, gdy był nastolatkiem, a jego matka zaprosiła supermodelkę, by dołączyła do nich na herbatę w Pałacu Kensington.

9.
 Tytuł królowej nadawany jest w dwóch przypadkach; królowa, która rządzi przez swoje prawo pierworództwa, nazywana jest "królową regnantą", podobnie jak królowa Elżbieta II, podczas gdy "królowa małżonka" jest żoną króla, taki tytuł będzie nosiła księża Kate.

10.
Nie trzeba się kłaniać królowej! Prawo nie nakazuję już ukłonów, jednak wielu Brytyjczyków chcących podtrzymać tradycję wykonuję ukłon w stronę królowej.

Mam nadzieje że chociaż jedna ciekawostka była dla was nowa.
Dajcie znać w komentarzu co myślicie o takiej serii. :)

7 komentarzy:

 1. Chętnie, jestem za ��, mały błąd w nr 9 tytuł, nie tytół ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa notka :) już długo czytam twojego bloga Ale dopiero teraz postanowiłam pozostawić komentarz. Bardzo się cieszę że regularne dodajesz posty na bloga. Rób to dalej i rozwijaj się żebyś mogła robić to co lubisz
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, masz 15 lat? Jeśli tak to myślę, bo naprawdę nieźle piszesz bloga, jak na tak młody wiek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się kolejny, ciekawy cykl. Wielu ciekawostek nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Baardzo fajny cykl! Czy będzie kontynuowany?

  Co do ciekawostek:
  1- znałam
  2- wiesz, właściwie to i tak podział własność państwa/własność prywatna jest fikcyjny. oni 24h/dobe są royalsami, więc gdziekolwiek nie korzystaliby z tych prezentów, zawsze mogą powiedzieć, że tak reprezentują monarchię, czyli nie muszą nawet kombinować. tak samo działają królewskie rezydencje-niby państwowe, ale w praktyce rodzina królewska mieszka tam jak u siebie, o wszystkim decyduje, więc nawet nie odczuwa (i nigdy pewnie nie odczuje), że tak do końca to wszystko do niej nie należy.
  3- tego trudno nie wiedzieć ;) prawie każdy słyszał pewnie o Henryku VIII i jego żonach, aż trzy z nich to Katarzyny. myślę, że nawet niezorientowany będzie kojarzył przynajmniej pierwszą Katarzynę Aragońską i drugą Annę Boleyn.
  4- znałam
  5- że miejsce królowej w takim kształcie, jak było, już nie istnieje, to wiedziałam, ale że teraz jest tam restauracja, już nie :) btw to dziwne - miejsce najważniejszej osoby w państwie, a nieuhonorowane...
  6,7,8-znane. btw "zaprosiła supermodelkę, by dołączyła do nich na herbatę w Pałacu Kensington." - myślę, że tu tłumaczenie lepiej brzmiałoby po prostu "zaprosiła na herbatę"
  9-znałam
  ale nie znałam 10-to ciekawe, jak wielu ludzi wciąż utrzymuje tę tradycję. :)

  Ogólnie bardzo dzięki za ten post. Fajnie by było, żeby takich postów było więcej!

  OdpowiedzUsuń