profilki

Strony

poniedziałek, 12 marca 2018

Królewska Suknia Ślubna Inspiracją do Filmu?

https://thumbs.dreamstime.com/b/z-oty-znak-zapytania-32635731.jpg

Przygotowując zestawienie królewskich sukni ślubnych do głosowania patrząc na suknie księżnej Claire z Belgii miałam wrażenie że gdzieś już widziałam identyczną a nigdy wcześniej nie widziałam sukni księżnej.
https://www.pinterest.com.au

Zaczęłam się zastanawiać i... w końcu znalazłam. W filmie pt,,Pamiętnik Księżniczki 2: Królewskie Zaręczyny" film ten jest Amerykańską produkcją z 2004 roku.
Pierwsza część filmu opowiadała o zwykłej amerykańskiej dziewczynie która dowiaduje się że jej zmarły ojciec był księciem a ona sama jest księżniczką i następczynią tronu Genovii. W drugiej części po zakończeniu studiów dziewczyna wraca do Genovii i dowiaduje się że aby zasiąść na tronie musi wziąć ślub i znaleźć przyszłego męża w ciągu 30 dni w dniu ślubu księżniczka pojawia się w takiej suknii
https://i.pinimg.com/564x/fc/96/3a/fc963a147c904ab99ff5521cc2457ff0.jpg

W ostateczności co prawda nie bierze ślubu ale moim zdaniem podobieństwo jest uderzające tym bardziej że ślub odbył się w 12 kwietnia 2003 roku a premiera filmu 7 sierpnia 2004 roku.

Jaszcze porównanie


Myślicie że to przypadek czy naprawdę twórcy filmu inspirowali się suknią księżnej?
Widzicie podobieństwo lub widzieliście gdzieś już to porównanie?
Oglądaliście kiedyś ten film?
4 komentarze:

 1. Oczywiscie że oglądałam w dzieciństwie ale wtedy nie interesowałam się monarchią i podobieństwo zauważyłam dopiero niedawno suknia Claire na pewno była inspiracją bo Pamiętnik ukazał się jakoś niedługo po ślubie księcia

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie jest przypadek, scenarzyście potwierdzili, że suknia Mii była inspirowana suknią księżnej Claire. Tak jak w pierwszej części filmu sama Anne Hathaway potwierdziła, że inspirowała się księżniczką Victorią, także jej stylizacje były kopiami stylizacji Vickan :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo chciałam napisać :)

   Usuń
  2. Fajny pomysł na kolejny post

   Usuń