profilki

Strony

sobota, 4 lipca 2020

RODZINA KSIĄŻĘCA LIECHTENSTEINU - DZIEDZICZNY KSIĄŻĘ ALOIS I DZIEDZICZNA KSIĘŻNA SOPHIE I ICH DZIECI

Princely Family of Liechtenstein celebrated National Day 2019 ...
pinterest.com


Dzisiaj czas przyjrzeć się rodzinie dziedzicznej pary książęcej.

Książę Alois:

observador.pt

Książę Alois Philipp Maria urodził się 11 czerwca 1968 roku w Zurychu w Szwajcarii. Książę przyszedł na świat jako pierwsze dziecko księcia Hansa-Adama i księżnej Marie. Alois otrzymał tytuł:
Jego Najjaśniejszej Wysokości Księcia Aloisa z Liechtensteinu.
Książę ma trójkę rodzeństwa: księcia Maximiliana (ur. 1969), księcia Conastantina (ur. 1972) i księżniczkę Tatjane (ur. 1973).
Alois uczęszczał do Liechtenstein Grammar School, a następnie do  Royal Military Academy Sandhurst w Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu nauki książę służył przez 6 miesięcy w Coldstream Guards w Hongkongu i Londynie. W 1989 roku po śmierci dziadka został Jego Najjaśniejszą Wysokością Dziedzicznym Księciem Liechtensteinu. W 1993 roku książę ukończył University of Salzburg, gdzie studiował prawoznawstwo.


Księżna Sophie

Prince Hans-Adam II, Princess Marie, Hereditary Prince Alois, Hereditary Princess Sophie
newmyroyals.com

Księżniczka Sophie Elisabeth Marie Gabrielle urodziła się 28 października 1967 roku w Monachium. Jest dzieckiem księcia Maxa, księcia Bawarii i księżnej Bawarii, Elisabeth. Sophie ma cztery młodsze siostry: księżną Marie-Caroline, księżną Philipp z Wirtembergii; księżną Helenę Eugenię; księżną Elisabeth Marie, panią Daniel Terberger; księżną Marie Anne, baronową Maltzan. Od 1967 roku Sophie była tytułowana: Jej Królewską Wysokością Księżniczką Sophie z Bawarii. Gdy jej ojciec został księciem (Diukiem) Bawarii, Sophie zaczęła być tytułowana Jej Królewską Wysokością Księżną Sophie z Bawarii, księżniczką Bawarii.
Sophie spędziła swoje dzieciństwo z siostrami i rodzicami w Kreuth w Bawarii w Niemczech. Od 1978 do 1980 roku księżniczka uczęszczała do Girls' Home Primary School of the English Lady, następnie Sophie przeniosła się do szkoły dla dziewcząt z internatem Hohenburg w Lenggries. Jej Królewska Wysokość studiowała język angielski, literaturę i historię na Katolickim Uniwersytecie w  
 Eichstätt-Ingolstadt.

Ich wspólna historia

Książę Alois i księżna Sophie poznali się w 1986 roku podczas przyjęcia urodzinowego wspólnego przyjaciela. Zaręczyny Jego Najjaśniejszej Wysokości i Jej Królewskiej Wysokości ogłoszono na początku 1993 roku. 

Luxarazzi 101: Wedding of Hereditary Prince Alois and Hereditary ...
luxarazzi.com

Ślub odbył się 3 lipca 1993 roku.

Wedding of Hereditary Prince Alois and Hereditary ... - Luxarazzi 101
luxarazzi.com

 Po ślubie Sophie przyjęła tytuł należny jej z małżeństwa, ale pozostawiła styl Jej Królewskiej Wysokości i od dnia ślubu jest znana jako Jej Królewska Wysokość Dziedziczna Księżna Liechtensteinu. Od 1993 do 1996 roku para mieszkała w Londynie, gdzie Alois pracował. 

Para ma czwórkę dzieci:

Eurohistory: Prince Josef Wenzel of Liechtenstein Turns Twenty-Five!
eurohistoryjournal.blogspot.com

Księcia Josepha Wenzela Maximiliana Marii urodzonego 24 maja 1995 roku w Londynie
Od urodzenia przysługuje mu tytuł:
Jego Najjaśniejszej Wysokości
 Księcia Josepha Wenzela z Liechtensteinu,


vaterland.li

Księżniczkę Marie Caroline Elisabeth Immaculate  urodzoną 
17 października 1996 roku w Grabs w Szwajcarii.
 Od urodzenia przysługuje jej tytuł: 
Jej Najjaśniejszej Wysokości księżniczki 
Marie Caroline z Liechtensteinu


royal-confessions.tumblr.com

Księcia Georg'a Antoniusa Constantina Marie urodzonego
20 kwietnia 1999 roku w Grabs w Szwajcarii.
Od urodzenia przysługuje mu tytuł:
Jego Najjaśniejszej Wysokości
 Księcia Georg'a z Liechtensteinu


vaterland.li

Księcia Nikolausa Sebastiana Alexandra Marie urodzonego
 6 grudnia 2000 roku w Grabs w Szwajcarii.
Od urodzenia przysługuje mu tytuł:
Jego Najjaśniejszej Wysokości
 Księcia Nikolausa z Liechtensteinu


Na początku 2003 roku poinformowano że u księżnej zdiagnozowano łagodny  nowotwór mózgu (oponiaka), z którego na  szczęście wyzdrowiała. 
W 2004 roku książę Hans-Adam II ogłosił księcia Aloisa księciem Regentem.6 komentarzy:

 1. Czym różni się studiowanie prawoznawstwa od studiowania prawa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawoznawstwo: " rozwiązuje problemy integralne do systemów prawnych i do prawa w ogóle. Tok studiów jest przeznaczony do analizy nieodłączne problemy prawa jako instytucji społecznej w społeczeństwach, do których funkcji. Studenci uczą się oceny faktów i spraw prawnych. Używają krytycznego myślenia do uchwycenia i interpretacji dynamiki prawnych i punkty konfliktu między prawem i innych elementów społecznych, takich jak nauki i ekonomii." - masterstudies.pl
   Prawo: " Studia prawnicze dają absolwentowi nie tylko znakomitą orientację teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne w zakresie stanowienia i funkcjonowania prawa. Posiada umiejętności posługiwania się ogólną wiedzą z zakresu dogmatycznych dyscyplin prawa oraz teorii i filozofii prawa, a także wiedzę specjalistyczną z zakresu nauk społecznych i ekonomicznych. " - kierunkistudiow.pl

   Usuń
  2. Dzięki za skopiowanie tych fragmentów, ale liczyłam jednak na bardziej konkretne i ludzkie wyjaśnienie :) Tego typu opisy studiów są nie tylko powszechnie dostępne (jeszcze szczęśliwie mam tyle rozumu, że mogę to samodzielnie wyszukać ;) ), ale niestety bardzo teoretyczne. Tego, o czym mowa w kontekście prawoznawstwa (choćby oceny faktów i spraw prawnych), uczą się też studenci prawa. Z kolei absolwenci prawoznawstwa też będą mieli wiedzę o dyscyplinach prawniczych oraz powiązanych z nimi naukach. Poza kwalifikacjami zawodowymi nie widzę różnicy w samym programie nauczania.

   Mogę się tylko domyślać, że różnica jest taka, jak w przypadku niemcoznawstwa i filologii germańskiej, ale to tylko moje przypuszczenia. Odpowiedzi dalej nie mam. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Jakieś nadete te dzieci...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bawaria to księstwo? Hanover też? Dlaczego tytuł jego królewskiej wysokości nie książęcej? Lichtenstein to księstwo, tak jak Monako i mają tytuł księcia nie króla. Może ktoś to wyjaśnić? To znaczy, że tytuł Sophie jest ważniejszy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna rodzina, taka zwyczajna

  OdpowiedzUsuń