profilki

Strony

wtorek, 14 lipca 2020

43. URODZINY KSIĘŻNICZKI VICTORII - NOWE ZDJĘCIA + NOWE ZDJĘCIA PARY DZIEDZICZNEJ I CHARLESA

16A4F3F0-E0D5-464E-BAE0-E2159FE54F95
Foto: JONAS EKSTRÖMER/TT / TT NYHETSBYRÅN


Dzisiaj swoje 43. urodziny obchodzi Jej Królewska Wysokość Księżniczka Koronna Victoria Ingrid Alice Désirée, księżna Västergötland. Dzisiejszy dzień nazywany jest w Szwecji Victoriadagen (dzień Victorii) i tradycja świętowania go w ten sposób rozpoczęła się w 1979 roku, gdy księżniczka miała zaledwie 2 lata.

Victoriadagen genom åren – 40 födelsedagar i bilder | ELLE
elle.se

Tego dnia ogrody Pałacu Solliden, gdzie obchodzone są urodziny następczyni tronu są otwarte dla zwiedzających. W poprzednich latach solenizantka, książę Daniel, księżniczka Estelle, książę Oscar i Para Królewska wczesnym popołudniem opuszczali pałac, przed którym król wygłasza krótkie przemówienie a następnie odśpiewywana jest urodzinowa piosenka dla księżniczki, a następnie w krótkiej mowie Victoria dziękuję wszystkim za przybycie. Po tej części rodzina rusza do ludzi, gdzie księżniczka odbiera liczne prezenty i rozmawia z ludźmi. 

Victoriadagen 2019 — härifrån kommer Victorias sommarklänning ...
femina.se

W tym roku z powodu pandemii ta część została zmieniona i mimo otwarcia bram Solliden, Victoria i jej rodzina nie wyjdą na spotkanie z ludźmi.

Victoriadagen Concert in Borgholm — The Royals and I
theroyalsandi.com

Wieczorem odbywa się druga część uroczystości zazwyczaj w powiększonym składzie, bo do Rodziny Książęcej i Pary Królewskiej zazwyczaj dołącza książę Carl Philip, księżna Sofia, księżniczka Madeleine i jej mąż Christopher O'Neill. Niestety i koncert musiał ulec zmianie. W tym roku na widowni będzie dużo mniej ludzi, nie pojawi się również Para Królewska i księżniczka Madeleine z mężem, ponieważ wraz z dziećmi mieszkają na Florydzie w USA. A więc na widowni towarzyszyć księżniczce będzie książę Daniel, książę Carl Philip, księżna Sofia i niewykluczone, że księżniczka Estelle.

Foto: JONAS EKSTRÖMER/TT / TT NYHETSBYRÅN

Wczoraj pojawił się wywiad oraz nowe zdjęcia księżniczki.
Foto: JONAS EKSTRÖMER/TT / TT NYHETSBYRÅN
Foto: JONAS EKSTRÖMER/TT / TT NYHETSBYRÅN

Cour grand-ducale / Sophie Margue

 
Wczoraj dziedziczna para Luksemburga, Guillaume i Stephnie podziękowali za życzenia, prezenty i datki z okazji narodzin ich syna, księcia Charlesa. Przy wiadomości opublikowane zostały nowe zdjęcia rodziny.

Cour grand-ducale / Sophie Margue4 komentarze:

 1. Szkoda, że przy Victorii nie będzie tak dużej części rodziny, ale jest to zrozumiałe - starsi ludzie (para królewska) i podróżowanie między kontynentami (Madeleine) to nie jest bezpieczne połączenie w takich okolicznościach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, jak będzie wyglądał koncert

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia :)
  Wszystkiego najlepszego dla księżniczki Victorii!

  OdpowiedzUsuń