profilki

Strony

sobota, 2 lutego 2019

CZŁONKOWIE RODZIN KRÓLEWSKICH, KTÓRZY POSŁUGUJĄ SIĘ DRUGIM IMIENIEM

Meghan Duchess of Sussex visits His Excellency The President of Fiji at Borron House, SuvaPrince Harry and Meghan Duchess of Sussex tour of Fiji – 23 Oct 2018Prince Harry and Meghan Duchess of Sussex visit His Excellency The President of Fiji at Borron House, Suva -- HollywoodLife
Najpopularniejszą osobą jest zdecydowanie księżna Sussex, która powszechnie posługuje się swoim drugi imieniem Meghan. W tym przypadku praktycznie wszyscy wiedzą, że jej pełne imię brzmi Rachel Meghan.

Prince Daniel of Sweden attends the Nobel Prize Awards Ceremony 2018 at Concert Hall in Stockholm, Sweden.

Książę Szwecji znany jest jako Daniel, jednak to nie jest wcale jego pierwsze imię. Mąż następczyni tronu w rzeczywistości na pierwsze imię ma Olof, a Daniel to jego drugie imię.

Princess Laurentien of the Netherlands was the Children Books Museum in The Hague last Wednesday to read to a group of children from a picture book called, “Shhhh….The tiger is sleeping…

Księżna Niderlandów Petra Laurentien na co dzień także posługuję się swoim drugim imieniem dlatego znana jest jako księżna Laurentien.


Siostra księżniczki Beatrix, księżniczka Maria Christina w 1963 roku poinformowała, że będzie się posługiwać się swoim drugim imieniem, czyli Christina.

6 komentarzy:

 1. Jest jeszcze następczyni tronu Holandii Cathrina- Amalia która używa imienia Amalia. Jej tata król Willem Aleksander jest przez bliskich nazywany drugim imieniem.
  Król Szwecji również wśród bliskich jest nazywany drugim imieniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Carl Philip jest chyba nazywany 2 imieniem w rodzinie, Harry i Wiliam to chyba raczej nie są ich prawdziwe imiona, to samo było chyba w przypadku ojca Królowej Elżbiety :)

   Usuń
  2. Jeżeli chodzi o księcia Carla Philipa i króla Willema-Alexandra to drugim imieniem posługują się prywatnie natomiast w tym zestawieniu chodziło o osoby, które robią to oficjalnie. Harry ma na imię Henry ale od zawsze jest nazywany Harrym, William to jest prawdziwe imię księcia Cambridge. Król Jerzy XI, ojciec Elżbiety urodził się jako książę Albert a imię Jerzy przybrał w chwili wstąpienia na tron.

   Usuń
 2. A jak to wygląda prawnie: mówi się np. Książę Daniel, ale w oficjalnych dokumentach występuje jako Książę Olof Daniel?

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Daniela lepiej Daniel pasuje

  OdpowiedzUsuń