profilki

Strony

niedziela, 20 stycznia 2019

URODZINY KRÓLOWEJ MATHILDE ORAZ SOPHIE, HRABINY WESSEX + HRABINA WESSEX O WŁOS OD ŚMIERCI PODCZAS PIERWSZEGO PORODUDzisiaj 46 lat kończy królowa Belgów, Mathilde z tej okazji opublikowano jej nowe zdjęcie które widzicie powyżej.

Countess of Wessex Photos - Sophie, Countess of Wessex attends the Chelsea Flower Show 2018 on May 21, 2018 in London, England. - Chelsea Flower Show 2018 - Press Day
Natomiast Sophie kończy dziś 54 lata, jednak nie otrzymaliśmy nowego zdjęcia hrabiny.

***
The Earl and Countess of Wessex with Baby Louise, 2003
Hrabinie nie łatwo było zostać matką w 2001 roku zaszła w ciążę, jak się okazało poza maciczną. W wieku 36 lat musiała przejść operację, ponieważ taki rodzaj ciąży stanowi zagrożenie dla życia. Podczas zabiegu lekarze byli zmuszeni usunąć jej jeden jajowód.
Półtora roku później pałac ogłosił nowinę, że Sophie jest w ciąży, a narodzin dziecka para spodziewa się w grudniu 2003 roku.
"Nie moglibyśmy być szczęśliwszy" - powiedział ojciec hrabiny. Sophie zaszła w ciążę prawdopodobnie w wyniku in vitro, jednak pałac Buckingham nie potwierdził tego.
Niestety cztery tygodnie przed terminem Sophie zaczęła odczuwać silny ból brzucha. Po rozmowie telefonicznej z położnikiem Marcusem Setchell od razu według jego poleceń zadzwoniono na numer alarmowy, telefon wywołał spore zamieszanie i na początku przyjechali policjanci, a dopiero później ratownicy medyczni. Spowodowało to pół godziny opóźnienia.
Sophie została przewieziona do najbliższego szpitala, którym był "Frimley Park Hospital".
Gdy przyjechała, bardzo szybko odkryto, że powodem bólu jest odklejenie się łożyska, co stanowi zagrożenie zarówno dla hrabiny jak i jej nienarodzonego dziecka. Sytuacja ta powoduje silne krwawienie oraz mniejsze dostarczanie tlenu, który jest potrzebny dziecku.
Bardzo szybko podjęto decyzje o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Marcus Setchell szybko przyjechał do szpitala z Londynu, nadzorował on operację, którą prowadził chirurg Sukhpal Singh, ginekolog Anne Deans i położna Adrienne Price. Po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia dziewczynka ważyła zaledwie 4lb 9oz, co w przeliczeniu na kilogramy daje 2 kilo i około 60 gram.
Dziecko natychmiast zostało przewiezione do "St. George’s Hospital" ( Szpitala Świętego Jerzego). Tymczasem niewiele brakowało do śmierci Sophie, która miała intensywny krwotok i była półprzytomna. Dopiero po transfuzji krwi jej stan się ustabilizował.
Następne 24 godziny spędziła samotnie, bez dziecka które widziała dosłownie chwilę. Wieczorem książę Edward wrócił do Wielkiej Brytanii po oficjalnej wizycie i według doniesień nie wiedział, że stan jego żony i córki był aż tak poważny. Po 12 dniach Sophie mogła opuścić "Frimley Park Hospital". 
Dopiero pod koniec listopada mała Lady mogła wrócić do domu z rodzicami.
Trzy miesiące po narodzinach Louise wykryto u niej zeza, a w 2006 przeszła operację.
Ten sam szpital wybrała podczas narodzin swojego drugiego dziecka, syna Jamesa. Chłopiec pięć tygodni po narodzinach trafił do "Great Ormond Street Hospital" z powodu nie wielkiej reakcji alergicznej.
Serenaded by the Band of the Coldstream Guards, the Countess was met by her children James...

Jak widać Sophie dużo przeszła aby stać się mamą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz