profilki

Strony

niedziela, 30 sierpnia 2020

HARRY I MEGHAN DLACZEGO ICH PLAN NIE WYPALIŁ? - MOIMI OCZAMI

Prince Harry and Meghan Markle's Relationship: A Timeline | Time
time.com

 Dzisiaj chcę się z wami podzielić swoimi przemyśleniami na temat księcia i księżnej Sussex oraz dlaczego próba "rewolucji" zakończyła się porażką.

Best Prince Harry Pictures 2016 | POPSUGAR Celebrity Australia
popsugar.com.au

Harry ciekawe, kiedy się ustatkuje, kto będzie jego wybranką? - takie pytanie jeszcze kilka lat temu zadawali sobie królewscy fani.

Pamiętam dzień, gdy dowiedzieliśmy się o Meghan o amerykańskiej dziewczynie księcia... wielu nie wróżyło im długiego związku, wytykało Meghan jej przeszłość, a nawet pochodzenie. Pamiętam jak, jeszcze na usuniętym już blogu o księciu Harrym wszyscy zastanawiali się, czy to już ta, z którą Harry spędzi resztę życia.


Zdjęcie

Nadeszło oświadczenie, coś, czego nikt się nie spodziewał. Harry próbujący chronić ukochaną pokazując, że jest dla niego ważna. Emocjonalne jak na oświadczenie z brytyjskiego dworu sprawiło, że zaczęliśmy myśleć poważniej na temat pary, a związek stał się oficjalnie potwierdzony.

Suits Trailer - TV-Trailers.com
tv-trailers.com


Przed związkiem z Harrym nigdy nie słyszałam o Meghan Markle i jak większość zaczęłam szukać w internecie informacji o niej i oglądać serial "Suits".

Meghan Markle Invictus Games Outfits: How to Buy | PEOPLE.com
people.com


Nie rozumiałam, dlaczego ludzie zostawiają w internecie takie okropne komentarze na temat Meghan. Na Markle zaczęła spływać ogromna nienawiść, ze strony internautów i mediów co trwa do dziś...

Prince Harry and Meghan Markle open up on relationship, details of proposal - CBS News
cbsnews.com

Potem w listopadzie 2017 roku ogłoszono zaręczyny. Blogosfera, media itp. wszędzie mówiono o nich... ta ekscytacja. Pamiętam jak, obstawialiśmy jakiego koloru sukienkę wybierze, już narzeczona księcia na sesję... jeżeli dobrze pamiętam, obstawiałam czerwoną no, ale wiemy, że padło na zieloną sukienkę i biały płaszcz. Zaczęła się ślubna gorączka, setki artykułów każdego dnia na całym świecie obierały temat przyszłej pary młodej.
Meghan zaczęła pojawiać się u boku księcia podczas oficjalnych wystąpień, a my patrzyliśmy, jacy są szczęśliwi.

Prince Harry and Meghan Markle's wedding officiant said 'sexual union' - Insider
insider.com


Maj 2018... temat numer 1. KRÓLEWSKI ŚLUB. Monarchia idzie do przodu, do rodziny wstępuje amerykańska rozwódka... wspominano w mediach Edwarda VIII i Wallis Simpson tylko, że w przeciwieństwie do wuja Elżbiety II, Harry mógł wprowadzić swoją ukochaną do rodziny.

Ślub, dziecko wydawałoby się, że mimo ciągłej nagonki mediów para jest szczęśliwa, bo są razem a tu nagle...


Styczeń 2020 próba "rewolucji"... 

Oświadczenie:
„Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji zdecydowaliśmy się na przejście w tym roku, zaczynając odgrywać nową progresywną rolę w tej instytucji. Zamierzamy wycofać się jako„ starsi ”członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Dzięki państwa wsparciu, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany. Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. Ta równowaga geograficzna umożliwi nam wychowanie syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie pełnych szczegółów tego ekscytującego następnego kroku we właściwym czasie,  nadal współpracujemy z Jej Wysokością Królową, Księciem Walii, Księciem Cambridge i wszystkimi odpowiednimi stronami. Do tego czasu proszę przyjąć nasze najgłębsze podziękowania za nieustające 
wsparcie.”

O brytyjskiej monarchii mówi się, że to rodzinna firma, której szefem jest oczywiście królowa i wyobraźcie sobie teraz, że w firmie nagle jeden z pracowników bez zgody szefa ogłasza, że zmienia zasady pracy i decyduje, że będzie dwa dni pracował w domu a resztę czasu w firmie. Co robi szef... no najprawdopodobniej zwalnia takiego pracownika za to, że bez zgody podejmuje tak ważną decyzję. 

A więc królowa zwołała spotkanie rodzinne i na pewno nie tylko i dziesięć dni później otrzymaliśmy kolejne dwa oświadczenia:

Oświadczenie Jej Królewskiej Mości:
"Po wielu miesiącach rozmów i ostatnich dyskusjach cieszę się, że wspólnie znaleźliśmy konstruktywny krok naprzód dla mojego wnuka i jego rodziny.
Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami mojej rodziny.
Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie napotkali w wyniku intensywnej analizy w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia.
Chcę im podziękować za ich poświęconą pracę w kraju,we Wspólnocie Narodów i poza nią, i jestem szczególnie dumna z tego, że Meghan tak szybko stała się członkiem rodziny.
Mam nadzieję, że cała moja rodzina dzięki dzisiejszemu porozumieniu zacznie budować na nowo szczęśliwe i spokojne życie."


Oświadczenie Pałacu Buckingham:
"Książę i księżna Sussex są wdzięczni Jej Królewskiej Mości i Rodzinie Królewskiej za ich ciągłe wsparcie, gdy wyruszają w kolejny rozdział swojego życia.
Jak uzgodniono w tym nowym porozumieniu, rozumieją, że muszą wycofać się z obowiązków królewskich, w tym z oficjalnych spotkań wojskowych. Nie będą już otrzymywać środków publicznych na obowiązki królewskie.  
Dzięki błogosławieństwu Królowej Sussex'owie będą nadal utrzymywać swoje prywatne patronaty i stowarzyszenia. Chociaż nie mogą już formalnie reprezentować Królowej, Sussex'owie wyraźnie stwierdzili, że wszystko, co robią, będzie nadal podtrzymywać wartości Jej Królewskiej Mości.
Sussex'owie nie będą używać swoich tytułów Jej/Jego Królewska Wysokość, ponieważ nie są już pracującymi członkami rodziny królewskiej.
Książę i księżna Sussex zdecydowali spłacić wydatki na remont Frogmore Cottage, która pozostanie ich rodzinnym domem w Wielkiej Brytanii.
Pałac Buckingham nie komentuje szczegółów ustaleń dotyczących bezpieczeństwa. Istnieją ugruntowane, niezależne procesy określające potrzebę bezpieczeństwa finansowanego ze środków publicznych.
Ten nowy model wejdzie w życie wiosną 2020 roku."

Znalezione obrazy dla zapytania duke and duchess of sussex and queen
The Times of Israel

Ja  postrzegam warunki odejścia Harry'ego i Meghan jako łagodna wersja zwolnienia. Uważam, że oświadczenie bez uzgodnienia z królową tak ważnego kroku było zwyczajnie nie okej. Może, gdyby nie wydali tego oświadczenia bez zgody królowej, a dogadali się z dworem, za zamkniętymi drzwiami ich rewolucyjny model mógłby wejść powoli w życie, ale Elżbieta II nie mogła pozwolić na taką samowolkę. 

To są moje subiektywne przemyślenia.

Co wy myślicie na ten temat?

6 komentarzy:

 1. Myślę, że to był duży "nietakt" z ich strony, niestety nie ostatni, słysząc późniejsze oświadczenia pary i ostatnie wypowiedzi Meghan. Nietakt to oczywiście bardzo delikatne określenie tego jak to widzę. Postrzegam monarchię tradycyjnie. Poddani, także rodzina pracują dla królowej, dla jej chwały i interesu. Tu wystapił konflikt interesów. Druga kwestia to to, że Meghan nie tylko nie mnie do siebie nie przekonała, ale wręcz zraziła. Jej zachowania, gesty, mimika zawsze szukały pierwszego planu, atencji i uwagi kosztem reszty rodziny. Nie były szczere. Piszę bardzo ogólnie bez przytaczania konkretnych przykładów, ktore świadczą o tym i ktore mam na myśli (komentarz byłby zbyt dlugi) i nie opieram się na tekstach brukowców. Potrafię sama ocenić zachowania ludzi bez pomocy innych. Myślę, że teraz jako Harry i Meghan będą szukali dalej uwagi i pracowali tylko dla siebie, nie dla krolowej. Bedzie to wszystko bardzo przemyślane, żeby wyglądało zwyczajnie i inaczej niż w rodzinie królewskiej, a wszystko w celu budowania swojej pozycji. Czy im się uda? Nie wiem. Ocena tego pewnie zależy od tego, jak kto ich postrzega. Mają swoich zwolenników i Meghan jest u siebie. Bardzo się cieszę, że padła oficjalna propozycja wypowiedzenia sie na ich temat i rozumiem, że każdy bedzie mógł się tu wypowiedzieć bez bezsensownego posadzania o niewłaściwą ocenę, niechęć i rasizm. Każdy ma swoje zdanie niezależnie jak ktoś je oceni. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko, żeby zaraz ludzie nie zaczęli po Tobie jechać, bo masz odmienne zdanie.
   Ja uważam, że nietakt wobec BRK był już dużo wcześniej i Megan to wszystko zaplanowała i owinęła Harry'ego wokół palca. Nie ona pierwsza i nie ostatnia weszła do rodziny. Nie po niej pierwszej jechały media i zwykli śmiertelnicy. Dla mnie szczytem głupoty było oświadczenie wydane rzez Harry'ego jakoby media ją szczuły. Tak naprawdę tym oświadczeniem oficjalnie potwierdził swój związek i od tego zaczęła się jazda. Jakoś nie przypominam sobie, żeby przed tym było jakiekolwiek info o nich w prasie. Po Meghan "Wallis" widać, że jest żądna atencji, wystarczy sobie przypomnieć jej ciążowe parady. Od początku nie byłam do niej przekonana i nic nie przemawia na jej korzyść. Co więcej mimo, iż ma kopniętą rodzinę to po tym, co odstawiła opuszczając BRK myślę, że jej brat pisząc do Harry'ego list, że to przebiegła baba i karierowiczka miał rację.

   Usuń
  2. Anonimie z 20:10 - raczej nikt nie "pojedzie" po pierwszym komentarzu, bo większość osób w ten sposób wypowiada się o Meghan, więc nie jest to jakaś opinia pod prąd. Zresztą nawet gdyby tak było, to każdy ma prawo do swojego zdania. Myślę natomiast, że warto, żebyś skończyła z nazywaniem Meghan "Wallis". Poza kilkoma ogólnymi cechami wspólnymi jak kraj pochodzenia czy nieudane małżeństwa to zupełnie różne kobiety żyjące w zupełnie innych czasach i z inną historią. Jednak żeby to wiedzieć, trzeba się wgłębić w ich biografie, a nie postrzegać przez pryzmat uproszczeń typu "skandaliczna amerykańska rozwódka, która zabrała ukochanego brytyjskiego księcia/króla z UK". Też byś pewnie nie chciała, żeby ciągle porównywano Cię do innej kobiety tylko dlatego, że obie pochodzicie z Polski i nie macie tytułu.

   Usuń
 2. Cieszę się że nareszcie ktoś ma odwagę podjąć ten temat w blogosfery. Wielka brawa. A teraz do głównego tematu. Co poszło nie tak? W zasadzie wszystko. Tutaj nie chodzi o styl w jaki sposób Para się wypowiedziała ze swoim odejściem. Problem leży w tym że Brytyjska Rodzina Królewska jest tak naprawdę przed reformą jaką przeszły inne rodziny królewskie. Jest bardzo duża i źle zarządzona. Harry jest ofiarą tego braku reform. Niby syn przyszłego króla blisko tronu ale już 6 w kolejce do tronu. Nikt mu nie powiedział że jego rola będzie malała wprost proporcjonalnie do tego jak będą dorastać dzieci Williama, że nie będzie nikim ważnym. Nikt mu nie powiedział że musi mieć zawód, umiejętności za które ktoś mu płaci. Bo zawód księcia będzie przynależeć tylko do Williama i George'a. I teraz Meghan. To jak wielką krzywdę jej zrobiono widać gołym okiem. Nie wiedziała ze Wielka Brytania to kraj ksenofobiczny który chwali klasizm. Takie są fakty że gdyby Meghan była Bogatą Brytyjką nie miałaby tak wściekłych ataków ze strony prasy. Ale to nie jest tak że ona nie popełniła błędów, popełniła ich mnóstwo. Cała sprawa z rodziną dlaczego nie załatwiła tego wcześniej? Wyglądało to tak jakby się wstydziła ojca. I kwestia otwartego artykułowania swoich poglądów politycznych. Naprawdę nie wiedziała że nie wolno tego robić? Meghan nie potrafiła zaakceptować faktu że stoi niżej niż Kate że w tej rodzine znaczy dużo mniej wielka szkoda że tak to się skończyło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się szczególnie fragment o Harrym (często pomijany, a tak naprawdę bardzo ważny w kontekście obecnej sytuacji z Meghan). To prawda, że postawiono go w dziwacznej sytuacji: z jednej strony syn i brat przyszłych królów, słynny książę, celebryta, dla którego paparazzi to chleb powszedni, a z drugiej ktoś daleko od tronu, właściwie mało ważny, który ciągle ma być w tle. Trochę w bajce, trochę w rzeczywistości. Najgorzej, że nie ma nawet nikogo, z kim Harry mógłby w pełni podzielić się swoimi problemami. Paradoksalnie jedyną osobą, która mogłaby go zrozumieć, jest Diana: najpierw druga najważniejsza kobieta w królestwie, przyszła królowa, a po rozwodzie właściwie nikt konkretny.

   Dodam, że zawsze wydawało mi się to patologiczne, gdy media z zachwytem prezentowały szczęśliwą trójkę "Kate & Williama oraz <> Harry'ego". Taka sytuacja może na chwilę wydawać się fajna, ale na dłuższą metę to nie mogło się udać, bo założenie rodziny przez Kate i Williama po prostu musiało w pewnym momencie stworzyć dla Harry'ego straszne poczucie bycia piątym kołem u wozu. Pewnie nie każdy pamięta, ale już wtedy o każdej potencjalnej partnerce Harry'ego pisano, żeby "pasowała" do "trójki" (nie do Harry'ego, tylko do "Kate, Williama i Harry'ego"). Chora sytuacja.

   Usuń
  2. * Kate & Williama oraz "trzeciego brata" Harry'ego

   Usuń