profilki

Strony

niedziela, 10 czerwca 2018

97 urodziny księcia Filipa oraz 36 urodziny księżniczki Madeleine

Dzisiaj małżonek królowej Elżbiety obchodzi 97(!) urodziny.

Książę jest dość specyficzną osobą, jakiś czas temu przygotowałam notkę o jego "tekstach" możecie ją przeczytać tutaj.

Patrząc na kalendarz z datą urodzin księcia przypomniał mi się występ młodego komika z brytyjskiego mam talent który jeden swój dowcip opowiedział o księciu, a oto jego treść:
"Chciałbym wystąpić przed rodziną królewską. Ale gdyby się udało i tak nie przebiłbym księcia Filipa. Ten gość ma naprawdę pociskowy materiał. Ale on właśnie zrezygnował ze swoich funkcji. Kto będzie teraz podróżował po świecie i obrażał innych? Halo!"-Ned Woodman 

Jednak mimo wszystko wspiera królową już ponad 70 lat. W zeszłym roku przeszedł na emeryturę po wielu latach ciężkiej pracy u boku królowej. Marc Roche w swojej książce "Elżbieta II Ostatnia Królowa" w rozdziale o relacjach z rodziną, w pierwszej linijce o relacjach z mężem napisał "Ze wszystkich członków rodziny małżonek jest Elżbiecie II najbliższy" Mimo swojej specyficzności książę zdobył sympatię poddanych, którzy nie wyobrażają już sobie rodziny królewskiej bez niego.

Wszystkiego Najlepszego!
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Swoje urodziny dzisiaj obchodzi również księżniczka Madeleine. Dwa dni temu ochrzciła swoją najmłodszą córkę księżniczkę Adrienne tego samego dnia obchodziła również piątą rocznice ślubu. Jeżeli chcecie zobaczyć jak zmieniała się księżniczka możecie kliknąć tutaj.

A na zakończenie kilka moich ulubionych zdjęć księżniczki:
Wszystkiego Najlepszego!
Źródło zdjęć Pinterest

2 komentarze:

  1. Madeleine z podlotka zmieniła się w piękną kobietę :)

    Księcia Filipa nie dażę zbytnią sympatią, mimo to życzę mu jak najwięcej lat przeżytych u boku królowej!!!

    OdpowiedzUsuń