profilki

Strony

środa, 11 kwietnia 2018

Moimi Oczami. Dlaczego media porównują księżną Kate do księżnej Diany?

Na dzisiaj postanowiłam przygotować post w którym powiem wam co ja myślę o porównywaniu Kate do Diany.
Na zdjęciu powyżej widzimy dwie stylizacje które łączy jedynie krata. Jednak w internecie od razu można zobaczyć artykuły w stylu ,,Księżna Kate naśladuje księżną Dianę", ,,Kate jak Diana", ,,Księżna Kate nową królową ludzkich serc".
Chociaż tak na prawdę w taką kratę ubranych chodzi miliony kobiet to właśnie o Kate tak mówią.
Po śmierci księżnej Diany w sercach Brytyjczyków (i nie tylko) została jakaś pustka a media na siłę próbują zastąpić księżnę Dianę i stworzyć nową ikonę.

Poza tym między księżnymi jest wiele różnic, Kate pochodzi z pełnej kochającej rodziny ,,z ludu". Natomiast księżna Diana urodziła się jako córka hrabi, jednak jej dzieciństwo nie było szczęśliwe.
Rozwód jej rodziców naznaczył ją i osłabił w pewnym sensie jej psychikę. 

Księżna po ślubie z Karolem chciała stworzyć rodzinę jakiej samej nie miała jednak nie otrzymała żadnego wsparcia od męża i jego rodziny, wszyscy wiemy że to skończyło się późniejszą anoreksją i bulimią. Jednak nie jest to wina tylko Karola i rodziny królewskiej ale także że gdy była dzieckiem nie otrzymała potrzebnego wsparcia od walczących rodziców. Jak wcześniej wspomniałam Catherine pochodzi z pełnej i kochającej rodziny. W przeciwieństwie do swojej teściowej została powoli małymi kroczkami wprowadzona do tej rodziny.
Z Williamem stwarzają taką rodzinę jakiej niestety nie mogła założyć księżna Diana. Ich małżeństwo jest z miłości a nie z obowiązku.

Podsumowując Kate nie jest jak Diana, ale czy to nie jest wspaniałe że każdy człowiek jest wyjątkowy na swój sposób? Gdyby wszyscy byli tacy sami świat byłby po prostu nudny.
Media na siłę próbują zastąpić księżnę Dianę bo prawda jest taka że dla nich byłą ona źródłem zarobków, a dla nich tylko zyski się liczą. Mimo ich wysiłków nikt nie będzie jak Diana bo ona była wyjątkowa zresztą jak każdy i czy to Kate czy jak coraz częściej piszą Meghan nie zastąpią jej.

A więc choć nieuniknione takie porównywanie nie ma żadnego celu i jest beż sensu bo każdy jest sobą. A co wy myślicie o takich sytuacjach też was to irytuje czy zgadzacie się z tym? 

Źródła zdjęć: https://www.pinterest.com.au

2 komentarze:

 1. Ogromnie mnie to irytuje. Nie i ma i nie będzie dwóch takich samych osób i nikt nie urodził się po to, żeby kogoś zastępować ale żeby być sobą.
  Czasami jednak to mnie bawi,jak widzę zestawienie ubrań Kate i Diany. Tu róż i tu róż,tu obydwie mają na sobie zieleń- oczywiście to prawie identyczne stylizacje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie irytuje fakt, że media pragną zrobić z Kate Dianę. Diana była wyjątkową osobą, ciężko pracowała na to co osiągnęła (mam na myśli tytuł Królowej ludzkich serc. Moim zdaniem Kate musi sobie zapracować na taki tytuł, samo pisanie o niej "nastepczyni Diany" nie uczyni z niej "Diany".

  Jesli zas codzi o porównywanie ubrań- to mnie trichę bawi. Wiadomo, że ubrania nie sa identyczne ale moim zdaniem w wielu przypadkach w stylizacjach Kate, można odnaleźć odniesienie do, inspirację strojem Diany. Pierwszy przykład, który przychodzi mi na myśl to sukienki jak opuszczały szpital z pierworodnymi dziećmi. Diana miała zieloną suknię w białe groszki. Kate niebieską w groszki.
  anial_royal

  OdpowiedzUsuń