profilki

Strony

niedziela, 2 grudnia 2018

"OH AUTUMN! W CO TY SIĘ WPAKOWAŁAŚ?"- POZNAJMY LEPIEJ AUTUMN I PETERA PHILIPSÓW

(EMBARGOED FOR PUBLICATION IN UK NEWSPAPERS UNTIL 24 HOURS AFTER CREATE DATE AND TIME) Autumn Phillips and Peter Phillips attend day 5 of Royal Ascot at Ascot Racecourse on June 23, 2018 in Ascot, England. (Photo by Max Mumby/Indigo/Getty Images)
Dzisiaj postaram się wam przybliżyć postać wnuka królowej, syna księżniczki Anny Petera Phillipsa i jego żony Autumn.

The Queen's favourite grandson, Peter Phillips: 'I’ve always been very close to my grandmother, and we speak often'

Peter Mark Andrew Phillips urodził się 15 listopada 1977 roku o godzinie 10:46 i był pierwszym wnukiem królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jego rodzice to księżniczka królewska Anna i kapitan Mark Philips. Z okazji jego narodziny wystrzelonych zostało 41 salw. Decyzją rodziców nie posiada tytułu królewskiego i był pierwszym prawowitym wnukiem monarchy który go nie otrzymał po około 500 latach. Mimo to otrzymał miejsce w linii sukcesji do tronu wówczas było to 5 miejsce, obecnie zajmuję dopiero 14 miejsce.

The Queen with her first grandchild Peter Philips born to Princess Anne in 1977.
Królowa ze swoim pierwszym wnukiem Peterem.
 Został ochrzczony 22 grudnia 1977 roku w sali muzycznej pałacu Buckingham.
Peter Phillips christening
Oficjalne zdjęcie ze chrztu syna księżniczki Anny

Peter ma siostrę Zarę oraz dwie przyrodnie siostry Felicity Tonkin (córka Marka Philipsa oraz jego byłej kochanki Heather Tonkin) oraz Stephanie córkę z drugiego małżeństwa ojca. 
The Festival Of British Eventing : News Photo
Siostry Petera Zara i Stephanie 
Weterynarz konia: Felicity Tonkin, 25 lat, w Nowej Zelandii
Felicity Tonkin, przyrodnia siostra Petera
Podczas Gap Year wyjechał do Sydney gdzie pracował dla Sports Entertainment Limited oraz dla Jackie'go Stewarta ("Latającego Szkota" byłego kierowcy formuły jeden ze Szkocji). Po powrocie studiował naukę o sporcie na uniwersytecie Exeter. Po zakończeniu nauki Phillips podjął pracę dla Jaguara (dokładnie mówiąc wyścigów organizowanych przez Jaguara). Następnie dla zespołu wyścigowego WilliamsF1. W 2005 zrezygnował z pracy dla stanowiska menadżera w Royal Bank of Scotland w Edynburgu. W marcu 2012 roku zmienił pracę rozpoczynając tym samym pracę jako menadżera zarządzającego w SEL UK gdzie pracuje do dziś.

***
Autumn Phillips from All the Fascinators at the Royal Wedding Autum attended the wedding alongside husband Peter Phillips, the son of Princess Anne.

3 maja 1978 roku na świat przyszła Autumn Patricia Kelly oraz jej brat bliźniak Christopher ma także starszego brata Kevina. Jest córką Kathleen
(z domuMcCarthy) i  Briana Kelly. Została ochrzczona 18 czerwca 1978 roku w kościele parafialnym Saint John Fisher. Autumn pochodzi z Kanady, urodziła się i wychowała w Montrealu. Gdy miała 8 lat jej rodzice się rozwiedli. Oboje z rodziców wyszło ponownie za mąż, Kathleen poślubiła Rona Mangas'a natomiast jej ojciec Lynne z którą ma dwójkę dzieci Jessice i Patricka. Autumn uczęszczała do szkół rzymskokatolickich. Następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie McGill, podczas studiów pracowała jako: barmanka, modelka i aktorka występując w filmie Rainbow z 1996 roku, a następnie w serialu Sirens. Po zakończeniu studiów rozpoczęła karierę jako konsultant ds. zarządzania.

***
Ich wspólna historia
Royal Ascot 2018 - Day 5 : News Photo

Autumn i Peter poznali się podczas "Canadian Grand Prix" w 2003 roku wówczas Peter pracował dla WilliamsF1. Autumn nie wiedziała wtedy że Peter jest wnukiem królowej Elżbiety i członkiem rodziny królewskiej, Dowiedziała się dopiero sześć tygodni później widząc go w telewizji na co jej mama zareagowała takimi słowami: "Oh Autumn! W co ty się wpakowałaś?"
Po jakimś czasie panna Kelly przeniosła się do Zjednoczonego Królestwa i zamieszkała z Peterem. Autumn uczestniczyła w przyjęciu z okazji 80 urodzin królowej.

Peter Phillips & Autumn Kelly at Ritz Party : News Photo

Zaręczyny pary ogłoszono 28 lipca 2007 roku, królowa zgodnie z wymogami wyraziła zgodę na ślub wnuka.

Znalezione obrazy dla zapytania peter phillips engagement pinterest

 Przed ślubem wychowana w wierze rzymskokatolickiej Autumn przyjęła chrzest i wiarę anglikańską.
Ślub pary odbył się 17 maja 2008 roku w kaplicy świętego Jerzego na zamku Windsor. W uroczystości wzięło udział 300 gości. Podczas ślubu Autumn nosiła tiarę pożyczoną od księżniczki Anny.

The Wedding of Peter Phillips to Autumn Kelly : News Photo

The Wedding of Peter Phillips to Autumn Kelly : News Photo

The Wedding of Peter Phillips to Autumn Kelly : News Photo

,
The Wedding of Peter Phillips to Autumn Kelly : News Photo

29 grudnia 2010 roku para powitała na świecie pierwsze dziecko córkę którą nazwali Savannah Anne Kathleen. 29 marca 2012 roku na świat przyszła druga córka pary Isla Elizabeth.
Peter Phillips, Autumn Phillips, Savannah Phillips and Isla Phillips during the annual Trooping The Colour parade on June 17, 2017 in London, England. (Photo by Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage)
Rodzina podczas oficjalnych obchodów urodzin królowej w 2017 roku
Para nie pełni oficjalnych obowiązków królewskich i pojawia się tylko podczas ważniejszych uroczystości.

6 komentarzy:

 1. Autum i Peter sprawiają wrażenie sympatycznej pary słusznie zrezygnowali z tytułu przynajmniej wiodą spokojne życie
  Ale komentarz mamy Autum bezcenny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co mogły powiedzieć mamy Kate lub Meghan?:)

   Usuń
  2. Nie wiem, jak z mamą Meghan, ale akurat mama Kate od wielu lat dążyła do tego, by jej córka została żoną Williama, także musiała być zachwycona.

   Usuń
  3. A skąd taka informacja? Pytam z ciekawości.

   Usuń
 2. Szkoda, że tak mało informacji o nich. Zabrakło mi ich wypowiedzi o sobie nawzajem, ale i tak świetny post. Proszę o więcej takich.

  OdpowiedzUsuń
 3. I pomyśleć, że się rozwodzą...

  OdpowiedzUsuń