profilki

Strony

niedziela, 4 lutego 2018

Próba porwania księżniczki Anny Cz.1


20 marca 1974 rok na pewno nie jest dniem który miło wspomina księżniczka Anna bowiem właśnie tamtego dnia o godzinie 19,45 w odległości zaledwie 360 metrów od pałacu Buckingham rozegrał się prawdziwy dramat. Mały biały samochód nagle zajeżdża drogę królewskiej limuzynie w której znajduje się księżniczka Anna z mężem Markiem Phillipsem, z pojazdu wyskakuje mężczyzna i strzela...

https://i.pinimg.com/736x/ca/94/aa/ca94aaccc6c80b9a9ebc33d788753227--princess-anne-royal-princess.jpg
Mimo że członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej są jednymi z najbardziej popularnych ludzi na świecie to na początku lat 70 nie zapewniano im tak ścisłej ochrony jak dziś, wówczas bardziej dbano o bezpieczeństwo czołowych polityków niż rodziny królewskiej

https://i.pinimg.com/736x/e0/83/ef/e083ef470e4afb4839e712e56adf7805--princess-anne-royal-princess.jpg

We wrześniu 1963 roku gdy Anna ukończyła naukę w pałacu Buckingham wówczas 13 letnia księżniczka rozpoczęła naukę w ekskluzywnej szkole z internatem tylko dla dziewcząt. Anna zaczęła się udzielać publicznie jeszcze jako nastolatka pod koniec lat 60 i doszła do 500(!) wystąpień rocznie zyskując opinię jednej z najbardziej zapracowanych członów rodziny królewskiej ale także  bardzo szczerej i twardo stąpającej po ziemi.

https://i.pinimg.com/564x/23/64/55/2364555408097e18a0382df4633f04b5.jpg

Z drugiej strony znajduje się Ian Ball jest on dwudziesto kilku letnim mężczyzną mieszkającym samotnie w wynajętym mieszkaniu w zachodnim Londynie. Ball zarabiał na życie wykonując dziwne prace nie miał on przyjaciół i większość wolnego czasu spędzał przed telewizorem. W 1971 roku pracował on jako kierowca ciężarówki dla firmy z West-Endu. W trasie miał dużo czasu na  rozmyślanie. Ian nie wiadomo dlaczego nagle zaczął fantazjować o porwaniu członka rodziny królewskiej dla okupu. 
https://flashbak.com/wp-content/uploads/2014/04/ian-ball.jpg
Na początku nie mógł się zdecydować kogo wybrać, jednak gdy któregoś dnia gdy oglądał telewizję zobaczył księżniczkę Annę podczas zawodów jeździeckich, wybrał wtedy właśnie ją na swój cel.
Chory plan rozwijał się w głowię tego szaleńca, podczas tego czytał on wszystko o rodzinie królewskiej a zwłaszcza o Annie. Zdecydował on także że jeżeli nie uda mu się porwać księżniczkę a jego żądania nie zostaną spełnione zabije ją. Ball do spełnienia swoich planów potrzebował broni poleciał więc z Londynu do Madrytu gdzie kupił dwa pistolety jeden na 9 a drugi na 5 nabojów i dużo amunicji. Wrócił do Londynu mając wszystko w walizce wówczas nie prześwietlano bagaży dlatego zrobił to bez problemu. Po powrocie do domu ukrył on broń i naboje. Zakupił on również trzy pary metalowych kajdanek które także ukrył.Teraz oczekiwał on na odpowiedni moment.
Nim on nastąpi postanowił zmienić tożsamość, pomysł ten zaczerpną z bestselleru Fredericka Forsytha ,,The Day of The Jackal" który czytał na okrągło.
https://makeenbooks.com/sized/image/4679332/265/399
Przybrał ona nazwisko John Williams. Żeby potwierdzić nową tożsamość podszedł do egzaminu na prawo jazdy a że od kilku lat robił to zawodowo zdał egzamin śpiewająco, a dokumenty zostały wystawione na nazwisko Williams. Otworzył on także nowe konto w banku, gdzie w skrytce ukrył broń a także wyrobił nowy paszport na nowe nazwisko. Na początku marca 1974 roku 26 letni Ball wynajął dom w miasteczku Fleet hrabstwie Hampshire i w tym domu zamierzał przetrzymywać księżniczkę do czasu spełnienia jego żądań. Było to w pobliżu Royal Military College gdzie wówczas mieszkał jego cel ataku. Po ślubie, podróży z królową Marka Philipsa mianowano instruktorem na uczelni wojskowej ,,Royal Military College" para zamieszkała w jednym z domów na terenie rozległych dóbr szkoły. Księżniczka nie mogła wiedzieć że za zaledwie pięć tygodni po wprowadzeniu się do tego domu wydarzy się coś co nie zmieni tylko jej życia ale także każdego innego członka rodziny królewskiej .

13 marca 1974 rok już tylko dni dzieliły Iana Ball'a od wprowadzenia swojego planu w życie. Wyjmuje rewolwery z bankowej skrytki pocztowej, wynajmuje maszynę do pisania ponieważ musi napisać ważny list....Przeczytaliście właśnie 1 z 2 części notki o próbie porwania księżniczki Anny mam nadzieje że trochę was zaciekawiłam i z chęcią przeczytacie następne część  :)

4 komentarze:

 1. Osobiście znam tę historię, choć bez nadmiernych szczegółów. Bardzo ciekawie zaczęłaś ją opisywać, nie mogę się doczekać części drugiej, choć znam zakończenie tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym nie wiedziała,jakie jest zakończenie,to bym.się trochę przestraszyła. Ta historia to dobry materiał na kryminał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, dobry byłby kryminał z tej historii.

   Usuń
 3. czekam na drugą część tej notki, czyta się z zaciekawieniem

  OdpowiedzUsuń